HomeRynek outdoor

Nagrodę OutDoor Industry Award 2011 otrzyma 46 projektów

Jury nagrody OutDoor Industry Award 2011 dokładnie przyjrzało się 301 zgłoszeniom z 23 krajów. Ostatecznie jurorów przekonało 46 koncepcji i projektów, z czego 11 najlepszych zostanie wyróżnionych nagrodą Gold Award. Uroczyste przyznanie nagród odbędzie się 14 lipca, podczas targów OutDoor Show we Friedrichshafen.

Podczas tegorocznej imprezy OutDoor Show (od 14 do 17 lipca 2011 r.), Messe Friedrichshafen z dumą zaprezentuje OutDoor Industry Award – najbardziej prestiżową nagrodę, przyznawaną po raz szósty najlepszym produktom outdoorowym.

Spośród zgłoszonych do nagrody propozycji, jury w dniach 28 i 29 czerwca w Hanowerze wybrało 46 najlepszych produktów. W uznaniu za wyjątkowy design i innowacyjność jedenaście z nich zostanie nagrodzonych wyróżnieniem Gold Award.

W wyścigu o OutDoor Industry Award wzięło udział w sumie 301 produktów, z 23 krajów z całego świata. W ubiegłym roku startowało 328 produktów z 28 krajów.

Producenci i designerzy zostali zaproszeni do przedstawienia innowacyjnych produktów outdoorowych koncentrujących się w ośmiu różnych kategoriach: Odzież/ Kaski/ Obuwie/, Plecaki/ Bagaż podręczny, Sprzęt do wspinaczki górskiej, Sprzęt kampingowy, Śpiwory, Akcesoria, Produkty o wysokiej wartości ekologicznej i Innowacje materiałowe.

Poza jakością projektu, sędziowie wzięli również pod uwagę inne aspekty, takie jak stopień innowacyjności, jakości wykonania, dobór materiałów, ekologia, zrównoważony rozwój, funkcjonalność, użyteczność, bezpieczeństwo, trendy oraz wartość marki.

W tym roku do eksperckiego jury należeli: dr Bene Benedikt (ALPIN – Das BergMagazin, Gauting/Niemcy), Mark Held (European Outdoor Group, Zug/Szwajcaria), Eva Paster (Neuland Paster & Geldmacher), Monachium/Niemcy), Giovanni Quirici (Bergsteiger, Carouge/Genewa, Szwajcaria), Tjeerd Visser (op Pad Magazine, Haga/Holandia), Frank Wacker (Stuttgart/Niemcy) i Bernd Woick (Bernd Woick GmbH, Filderstadt/Bernhausen, Niemcy) .

Pełen skład jury nagrod OutDoor Industry Award 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)Pełen skład jury nagrody OutDoor Industry Award 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)

Stefan Reisinger, szef projektu OutDoor i członek zarządu Messe Friedrichshafen powiedział:

Branża outdoor wspiera szczególne podejście do życia, zupełnie inną perspektywę społeczną, i co najważniejsze, ducha innowacji. I to jest dokładnie to, co unaocznia się po raz kolejny podczas tegorocznych OutDoor Industry Award. Ostatecznie wygrana jest oficjalnym potwierdzeniem kreatywności, innowacyjności i jakości produktu.

OutDoor Celebrity of the Year 2011

Wiodący dziennikarze i przedstawiciele branży po raz kolejny wybrali także „OutDoor Celebrity of the Year 2011” – osobowość, która wniosła szczególnie ważny wkład w rynek outdoorowy. Tegoroczny laureat zostanie ogłoszony podczas uroczystości rozdania nagród na fashion-show w hali A2, podczas pierwszego dnia targów OutDoor Show.

Źródło: Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0