HomeRynek outdoor

Targi OutDoor Show wyznaczają nowe trendy w obuwiu outdoorowym

OutDoor przedstawia trendy na 2012 rok w obuwiu outdoorowym: pożądanym towarem są lekkie buty hikingowe i obuwie wielofunkcyjne.

Buty outdoorowe nie służą już tylko do spacerów po wzgórzach i dolinach z plecakiem i kijami trekkingowymi. Teraz równie dobrze można je ubrać do biura czy na spacery po miejskich ulicach – funkcjonalne obuwie to najnowszy trend.

Obuwie outdoorowe czerpie korzyści z boomu na sporty outdoorowe bardziej niż jakikolwiek inny segment rynku. Popyt na wielofunkcyjne buty, z ich niską wagą i wygodą rośnie szczególnie szybko – wyjaśnia Stefan Reisinger, dyrektor projektu OutDoor Show.

(fot. Messe Friedrichshafen GmbH)(fot. Messe Friedrichshafen GmbH)

Targi OutDoor (od 14 do 17 Lipca 2011 otwarte tylko dla prasy i przedstawicieli branży) nie tylko zaprezentują najszerszą na świecie ofertę obuwia outdoorowego, ale także ustalą trendy na cały sezon 2012. Wśród nich pojawią się na przykład buty z segmentu urban outdoor czy tzw. barefoot shoes.

Aż 140 z 890 wystawców to producenci obuwia outdoorowego. Od klasycznych butów hikingowych po lekkie obuwie do biegów trailowych – buty przeznaczone dla sportów outdoorowych są naprawdę pożądane.

Segment outdoorowy przesunął się w centrum zainteresowania rynku obuwniczego i napędza cały rynek – mówi Thomas Lange, dyrektor sprzedaży na Europę w amerykańskiej marce Keen Footwear.

Te pozytywne zmiany w obuwiu outdoorowym będą ważnym tematem podczas OutDoor Show 2011. W tym roku zarezerwowano całą halę A6, którą będzie poświęcona wyłącznie obuwiu.

Ale to nie wszystko – atrakcyjny wybór obuwia będzie także dostępny na innych halach. Dzięki aż 20 krajom reprezentowanym przez 140 wystawców, odwiedzający mogą oczekiwać bardzo szerokiego spektrum obuwia funkcjonalnego i przeznaczonego do aktywnego wypoczynku.

Na targach OutDoor Show wyznaczane są nowe trendy (fot. Messe Friedrichshafen GmbH)Na targach OutDoor Show wyznaczane są nowe trendy (fot. Messe Friedrichshafen GmbH)

Rynek obuwia outdoorowego w dalszym ciągu rośnie dzięki lekkim i wygodnym butom hikingowym oraz obuwiu wielofunkcyjnemu. Jak zauważa Marc Fisher z Adidas Outdoor: Dilerzy, tak jak i konsumenci, są w coraz większym stopniu świadomi tego, że istnieją lżejsze alternatywy dla solidnych skórzanych butów trekkingowych. Mottem jest: lżej i bardziej kolorowo.

Trend ten znany jest jako ‘urban outdoor’ i spotkał się on z pozytywnym odzewem wielu producentów.

Typowe buty segmentu urban outdoor łączą komfort i stylistykę odpowiednią do codziennego użytku wraz z charakterystykami funkcjonalnymi, takimi jak np. wytrzymała podeszwa Vibram – wyjaśnia Hendrik Ermer, reprezentant sprzedaży marki Merrell.

Scott Cowen z Columbii przyznaje: Urban outdoor jest niezwykle ważny dla nas. Jednocześnie konsumenci wciąż oczekują, że buty nie tylko świetnie wyglądają ale także dobrze się sprawują.

Keen także robi to, co do niego należy – ta amerykańska marka postrzegana jest jako skrzyżowanie pomiędzy obuwiem miejskim i outdoorowym. W swojej linii ‘hybrid life’ oferuje produkty odpowiednie zarówno do surowego terenu outdoorowego, jak i do codziennego użytku w sytuacjach wymagających stylu.

Buty sportowe są także określane jako miejskie i ich oferta również rozkręci się w sezonie 2012. Producenci tacy jak The North Face, Keen, Merrell, Lowa and Hi-Tec starają się nadać im nowe, odświeżające koncepcję zastosowanie poprzez aplikację skór, materiałów podlegających recyklingowi oraz zastosowanie zróżnicowanego i patchwork’owego designu.

W sezonie 2012 funkcjonalne obuwie obejmować będzie nową kategorię: buty typu barefoot lub inaczej obuwie stymulujące naturalny ruch stopy, z języka angielskiego – natural motion shoes. Te buty pomagają uwolnić stopę, która do tej pory była opakowana, ukierunkowana i amortyzowana przez stabilizatory i systemy tłumienia drgań i wstrząsów, które prawie uniemożliwiały osiągnięcie naturalnego zakresu ruchów. Ortopedyczne rezultaty są znane: atrofia mięśni stopy. Reagujące na podłoże, dostarczające naturalnych doznań buty takie jak Vibram FiveFingers czy Merrell Barefoot pozwalają stopie powrócić do jej naturalnego zakresu ruchów, przywracając mobilność.

Więcej informacji o targach OutDoor Show znajduje się na stronie: www.outdoor-show.com.

Źródło: Messe Friedrichshafen GmbH

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0