HomeNowości z rynku

Icebreaker przedstawia uniwersalną linię letnią Superfine

Nowe wzory, atrakcyjna kolorystyka oraz duży wybór spódnic i sukienek w nowej kolekcji ubrań z wełny merino na lato 2011.

Icebreaker, nowozelandzki pionier w produkcji ubrań z wełny merino, przedstawia swoją nową, dynamicznie rozwijającą się kolekcję letnią. Tegoroczna kolekcja w całkiem nowym stylu zachwyca wzorami i kolorami.

W popularnej linii Icebreaker Superfine najlżejsze tkaniny z wełny merino do tej pory stosowane były głównie w górnych warstwach – koszulkach i topach. W kolekcji Wiosna/Lato 2011 Icebreaker rozszerzył tę linię wzbogacając ją o sukienki, swetry, spódnice, spodnie i bluzy z kapturem.

Zarówno w męskiej, jak i kobiecej części kolekcji znaleźć można modele charakteryzujące się odważnymi, dynamicznymi kolorami, modele w paski i elementy z nadrukami, dla których inspiracją była natura.

Superfine to linia dla osób prowadzących aktywny tryb życia – posiada dwie grubości 150 na ciepłą lub upalną pogodę oraz 200, dobrą na każdą porę roku.

Do tej pory w kolekcji Superfine była tylko jedna sukienka – model Villa.

Villa była jednym z najlepiej sprzedających się produktów w linii Superfine, jest więc zrozumiałe, że kobiety chciały mieć większy wybór – mówi dyrektor kreatywny Icebreaker Rob Achten. – Jesteśmy otwarci na uwagi naszych klientów i staramy się, by w każdym sezonie sprostać ich oczekiwaniom.

Wełna pochodząca od owiec merynosów zamieszkujących Alpy Południowe w Nowej Zelandii ma najwyższą jakość. Tej właśnie wełny używa Icebreaker do produkcji odzieży. To włókno doskonale nadaje się na lato. Jest lekkie i niezwykle przepuszczalne – nie przykleja się do ciała pod wpływem potu jak tkaniny syntetyczne – i utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała, chłodząc w upał i ogrzewając w nocy. Chroni również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Icebreaker, sukienka PisaIcebreaker, sukienka Pisa

Linia Superfine od dłuższego czasu cieszy się uznaniem ze względu na wspaniałe właściwości włókna merino, ale i żywe, letnie kolory i wzory wpadające w oko. Włókno wełny merino jest doskonałe na sukienki, spódnice, spodnie bo jest miękkie, lekkie i przyjemne w dotyku. Nie przechodzi zapachem potu, można je prać w pralce i nie wymaga prasowania. Dzięki temu doskonale nadaje się zarówno na podróż, jak też do użytku codziennego.

Klienci doceniają także przywiązanie Icebreakera do wartości – etyczne podejście do produkcji i troskę o dobro środowiska naturalnego. Hodowcy i wytwórcy pracujący dla Icebreaker muszą spełnić wiele wymagań dotyczących dobrych warunków pracy, odpowiedniego traktowania zwierząt i natury. Jako świadectwo na spełnianie wysokich norm produkcji i produkcje zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju, wszystkie ubrania posiadają wyjątkowy “Baacode.” Klienci po wprowadzeniu kodu na stronie internetowej Producenta mogą prześledzić drogę wełny poprzez cały proces produkcji, poczynając od konkretnych farm w Nowej Zelandii, z których wełna pochodzi.

Źródło: Icebreaker

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0