HomeRynek outdoor

Najświeższe nowości prosto z targów OutDoor Show 2011

Pomimo, że tragi OutDoor Show zaczynają się dopiero jutro, dziennikarze już dziś mogli zapoznać się z nowościami i innowacjami wybranych marek.

OutDoor Show 2011, trzymające się świetnie nawierzchni podeszwy koreańskiej marki Treksta (fot. 4outdoor.pl)OutDoor Show 2011, trzymające się świetnie nawierzchni podeszwy koreańskiej marki Treksta (fot. 4outdoor.pl)

Organizatorzy wystawy OutDoor przygotowali na dziś spacer po stoiskach wybranych marek, podczas którego jako pierwsi mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi produktami i technologiami, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku.

Wycieczka zaczęła się od marki Columbia, gdzie zaprezentowano nam działanie dwóch nowych technologii tej marki – Omni-Freeze Ice oraz Omni-Dry EVAP. Ambicją marki Columbia jest stworzenie materiałów, które będą reagowały adekwatnie do tego jak zachowuje się ciało użytkownika. Pewnym krokiem naprzód są z pewnością wyżej wymienione technologie. Omni-Freeze Ice zaczyna chłodzić w momencie gdy materiał, z którego zrobiona jest np. nasza koszulka zaczyna być wilgotny od potu, czyli właśnie wtedy, gdy jest nam gorąco. Omni-Dry EVAP jest natomiast technologią stosowaną w membranach, dzięki której wilgoć jest jeszcze szybciej odprowadzana na zewnątrz materiału.

OutDoor Show 2011, test paroprzepuszczalności nowego laminatu Columbii - Omni-Dry EVAP (fot. 4outdoor.pl)OutDoor Show 2011, test paroprzepuszczalności nowego laminatu Columbii – Omni-Dry EVAP (fot. 4outdoor.pl)

Drugim punktem programu była wizyta na stoisku koreańskiego producenta obuwia – Treksta, który zaprezentował buty z nową technologią podeszw Hypergryp. Innowacja marki polega na tym, że podeszwy zachowują doskonałą przyczepność na powierzchni pokrytej lodem (Icelock) lub olejem (Oillock).

Kolejną firmą, która nas ugościła była norweska marka Norrona. Tu mieliśmy okazję przyjrzeć się nowej kolekcji marki. Norrona w przyszłym sezonie postawi na śmiałe kolory, prostotę kroju i lekkość materiałów.

OutDoor Show 2011, pokaz najnowszej kolekcji norweskiej marki Norrona (fot. 4outdoor.pl)OutDoor Show 2011, pokaz najnowszej kolekcji norweskiej marki Norrona (fot. 4outdoor.pl)

Po tej uczcie dla oka udaliśmy się do Black Diamonda. Marka pochwaliła nam się swoimi wielokrotnie nagradzanymi, kompaktowymi kijkami Ultra Distance Z-Pole, a następnie zaprezentowano zupełną nowość – Magnetron Rocklock, czyli karabinki z blokadą na magnes. Jak zapewnia producent rozwiązanie to jest dużo bezpieczniejsze niż standardowo zamkane karabinki. Na testy jeszcze przyjdzie czas.

OutDoor Show 2011, prezentacja karabinków na magnes - Black Diamond Magnetron RockLock (fot. 4outdoor.pl)OutDoor Show 2011, prezentacja karabinków na magnes – Black Diamond Magnetron RockLock (fot. 4outdoor.pl)

Na koniec zapoznaliśmy się z nowościami w kolekcji niemieckiej firmy Yeti, która w zeszłym roku została doszczętnie zalana przez powódź. Z katastrofy tej marka wyszła ostatecznie obronną ręką, prezentując na targach nową kolekcję puchowej odzieży i śpiworów, włącznie z kolekcją dla dzieci.

OutDoor Show 2011, Yeti pokazuje najnowsza kolekcję śpiworów i odzieży (fot. 4outdoor.pl)OutDoor Show 2011, Yeti pokazuje najnowszą kolekcję śpiworów i odzieży (fot. 4outdoor.pl)

Choć to jeszcze nawet nie początek targów OutDoor już można mieć pewność, że przyszły rok będzie przełomowy pod względem technologii i innowacji.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  Yeti . Yeti niemiecką firmą?! Przecie to rodzima nasza polska firma!

  • comment-avatar
   Anonim 13 lat ago

   2x yeti. jest i polska i ta co jest na targach
   http://www.yetiworld.com
   i http://tiny.pl/hfb6b
   Swoją drogą dla niemieckiego yeti szyje inna polska firma.

   Co do Pani Anety, autorki, firma Norrona poszła w odważne kolory z jakieś 3/4 sezony temu, co najmniej. To co pokazują na targach, to realizowanie już dawno obranego kursu w designe.

   • comment-avatar
    Anonim 13 lat ago

    To w Bielsku- Białej w. To w Bielsku- Białej w zeszłym roku była jakaś katastroficzna powódź?

    Czego to się człowiek nie dowiaduje…

 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  Yeti . Yeti niemiecką firmą?! Przecie to rodzima nasza polska firma!