HomeRynek outdoor

Jack Wolfskin wzmacnia ekspansję na Europę

Jack Wolfskin wspiera szybki wzrost firmy w Europie tworząc nowe stanowiska pracy i rozszerzając odpowiedzialność na już istniejących.

Hartmut Klein, menedżer ds. sprzedaży w Europie, zajmie się teraz rynkami poza krajami niemieckojęzycznymi i Wielką Brytanią. Natascha El Mahmoud otrzyma stanowisko Senior Manager D/A/CH (Deutschland, Austria, Confoederatio Helvetica – czyli region niemieckojęzyczny).

Jack Wolfskin osiąga coraz większe obroty poza granicami Niemiec. Hartmut Klein przez wiele lat był odpowiedzialny za rejon Europy Środkowej, w tym regiony niemieckojęzyczne (D/A/CH). Teraz będzie się skupiał na zwiększeniu dalszego wzrostu firmy. Szczególną uwagę poświęci rynkowi francuskiemu, ponad to jego zadaniem będzie rozszerzenie struktur sprzedaży w Europie Wschodniej i w Skandynawii. Klein pracuje dla Jacka Wolfskina od 1994 roku. 

Natascha El Mahmoud będzie natomiast odpowiedzialna za zadania powierzone dotychczas Hartmutowi Klein’ow – będzie budować i podtrzymywać wzrost Jacka Wolfskina w krajach niemieckojęzycznych i w Szwajcarii oraz zajmie się wzmocnieniem dominującej pozycji marki na tych rynkach. Poprzednie obwiązki Nataschy El Mahmoud przejmie Andreas Keller.

Imponujący wzrost naszej marki wymaga dodatkowych działań w sferze sprzedaży, tak aby Jack Wolfskin mógł zaspokoić potrzeby detalistów i franczyzobiorców – wyjaśnia Markus Boetsch, Managing Director Sales w firmie Jack Wolfskin.

Jack Wolfskin jest wiodącym dostawcą funkcjonalnej odzieży outdoorowej, obuwia i sprzętu w Europie i największym franczyzodawcą na niemieckim sportowym rynku detalicznym. Produkty Jacka Wolfskina są obecnie dostępne w ponad 400 sklepach franczyzowych oraz w 4 tys. punktach sprzedaży w całej Europie i Azji.

W ostatnich latach Jack Wolfskin z powodzeniem wprowadził nowe materiały i innowacje produktowe, posiada kilka patentów na technologie w dziedzinie odzieży, plecaków i namiotów. W roku kalendarzowym 2009, spółka odnotowała 304,2 milionów euro przychodów ze sprzedaży w Europie, co oznacza 21% wzrost względem poprzedniego roku. Jack Wolfskin GmbH & Co KGaA ma siedzibę w niemieckim mieście Idstein i zatrudnia ponad 460 osób.

Źródło: Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0