HomeRynek outdoor

Vibram pozywa markę Fila z powodu butów Skele-Toes

Włoski i amerykański oddział marki Vibram wniosły do sądu okręgowego w Massachusetts w USA pozew przeciw Fila USA Inc. w sprawie naruszenia prawa patentowego.

Vibram twierdzi, że przez wprowadzenie butów Skele-Toes marki Fila, które posiadają odrębne, zginające się części (noski) dla każdego z palców stóp, Fila pogwałciła patent przyznany Vibram’owi chroniący konstrukcję jego butów do biegania FiveFingrs.

Vibram FiveFingers, BikilaVibram FiveFingers, Bikila

Fila, SkeletoesFila, Skeletoes

Przed wprowadzeniem Vibram FiveFingers nie istniało obuwie minimalistyczne, skonstruowane w taki sposób, że każdy z palców stóp znajdował się w odrębnym nosku, które wspierałoby naturalny ruch właściwy bosej stopie, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę i właściwości trakcyjne zarazem – powiedział w oświadczeniu Tony Post, prezes Vibram USA. – Dzięki naszemu sukcesowi ujawnili się fałszerze i naśladowcy. Nie poprzestaniemy i będziemy podejmować agresywne działania wobec wszystkich, którzy naruszą nasze prawa do własności intelektualnej.

Fila wystąpiła z odpowiedzią. W swoim oświadczeniu stwierdził, że firma będzie „energicznie bronić się przed oskarżeniem”.

Przed opracowaniem i wprowadzeniem na rynek tej linii butów w styczniu 2011, Fila ustaliła, że Skele-Toes nie naruszają żadnych z istniejących praw patentowych, włączając w to te, nabyte wcześniej przez Vibram – czytamy w oświadczeniu. – Mimo powszechnego uznania dla Vibram za wprowadzenie na rynek minimalistycznego trendu w przemyśle obuwniczym, Fila Skele-Toles łączą się z długą tradycją obuwia o elastycznych noskach i reprezentuje bardziej dostępne podejście do tej szybko rozwijającej się klasy obuwia minimalistycznego.

Fila wprowadziła na rynek swoje Skele-Toes jako łatwo dostępne buty do sportów wodnych, żeglarstwa, pływania, jazdy na rowerze i chodzenia – w przeciwieństwie do Vibram FiveFingers, przedstawianych jako profesjonalne buty do biegania.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0