HomeImprezy outdoor

Adidas Rockstars 2011 już za nami

W ostatni weekend rozegrano po raz pierwszy adidas Rockstars, efektowne zawody w boulderingu. Zawody stanowiły część większej imprezy – Outdoor Experience.

Zwyciężyli tegoroczni Mistrzowie Świata w Arco, Austriaczka Anna Stöhr oraz Rosjanin Dmitry Szarafutdinow. 

adidas Rockstars, Anna Stöhr po raz kolejny była nie do pokonaniaadidas Rockstars, Anna Stöhr po raz kolejny była nie do pokonania (fot. C. Waldegger)

Rozegrane w Austrii adidas Rockstars mają w atrakcyjny sposób propagować wspinaczkę sportową. Rywalizacji towarzyszyła muzyka na żywo (niemiecka grupa Orange But Green) i świetna oprawa wizualna.

Organizatorzy zgromadzili 47 zawodniczek i zawodników z 14 krajów. Pojawiła się duża część światowej czołówki boulderingu. Warto przy tym odnotować miły polski akcent. W zawodach wystartował Tomek Oleksy. Nasz zawodnik przedarł się przez kwalifikacje i ostatecznie zajął 14. miejsce na 23 startujących. 

adidas Rockstars (fot. C. Pfanzelt)adidas Rockstars, czyli muzyka i wspinanie (fot. C. Pfanzelt)

Nowością zawodów była finałowa konkurencja „super boulder”. Rywalizacja była rozgrywana równolegle na dwóch identycznych problemach.

W rywalizacji pań lepiej w takiej formule odnalazła się Anna Stöhr, pokonując finałowy problem w pierwszej próbie: Cieszę się ze zwycięstwa, tym bardziej, że Alex Puccio wspinała się na zawodach lepiej ode mnie. Jednak na super boulder to ja pierwsza dotarłam do końca. Było fantastycznie zwyciężyć przy takiej publiczności.

A trzeba przyznać, że publiczność była imponująca – organizatorzy informują o 1500 widzach.

adidas Rockstars, Szarafudinow był najszybszy w finale równoległymadidas Rockstars, Szarafutdinow był najszybszy w finale równoległym (fot. C. Waldegger)

Rywalizacja na „super boulder” była o wiele bardziej emocjonująca wśród panów – walka odbyła się pomiędzy Szarafutdinowem a Fischhuberem. W pierwszej przystawce Rosjanin poślizgnął się a Fischhuber przedarł się tuż pod top. Wydawało się, że nic już nie odbierze mu zwycięstwa, jednak końcowe miejsce zrzuciło Austriaka i Szarafutdinow wrócił do gry. Ostatecznie z kolejnej próby to on wyszedł zwycięsko, kończąc problem tuż przed Austriakiem.

Więcej informacji, a także zdjęcia i filmy z imprezy na www.adidas-rockstars.com

Źródło: wspinanie.pl

 

Wyniki mężczyzn:

 1. Dmitrij Szarafutdinow 1986 RUS
 2. Fischhuber Kilian 1983 AUT
 3. Rubtsov Alexey 1988 RUS
 4. Michaił Szalagin 1982 UKR
 5. Watson Stewart 1984 GBR
 6. Becan Klemen 1982 SLO

Wyniki kobiet:

 1. Stöhr Anna 1988 AUT
 2. Puccio Alex 1989 USA
 3. Gallyamova Anna 1986 RUS
 4. Johnson Alex 1989 USA
 5. Johansen Therese 1990 NOR
 6. Zijlstra Vera 1988 NED

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0