HomeRynek outdoor

Hanwag postawił schron na alpejskim szlaku

Z okazji 90. urodzin Hanwaga marka sfinansowała nowy schron biwakowy na najwyższym niemieckim szlaku alpejskim.

W piątek 12 sierpnia schron ratunkowy Hanwaga został szczęśliwie osadzony na najsłynniejszym szlaku w Niemczech, tzw. „Drodze Jubileuszowej”. Trasa o dużych trudnościach z mocną ekspozycją ma ponad 5 km długości i rozciąga się pomiędzy najwyższym szczytem Niemiec – Zugspitze, a szczytem Alpspitze.

Przygotowania do akcji transportu schronu (fot. Hanwag)Przygotowania do akcji transportu schronu (fot. Hanwag)


Nowy schron zastąpił starą konstrukcję, która była schronieniem dla alpinistów od 1962 roku. Firma Hanwag sfinansowała „czerwone pudełko” w ramach obchodów 90-lecia swojego istnienia, we współpracy z monachijskim oddziałem Niemieckiego Związku Alpejskiego (DAV).

Członkowie DAV wraz z instalatorami zamontowali nowy schron na wysokości 2684 m n.p.m. Najpierw trzeba było usunąć rozpadający się stary schron i przygotować solidne fundamenty pod nową konstrukcję wykonaną z aluminium. Akcja była spektakularna – specjalny helikopter do transportu ciężkich ładunków, Super Puma, leciał z czerwonym schronem ważącym 2,4 tony nad Alpami, do ostatecznej lokalizacji na grani. Nowa konstrukcja zapewnia schronienie nawet dla 16 osób.

Spektakularny lot z Holentalgrat Hut  (fot. Hanwag)Spektakularny lot z Holentalgrat Hut (fot. Hanwag)

Opuszczanie schronu (fot. Hanwag)Opuszczanie schronu (fot. Hanwag)


Nowy schron został nazwany „Holentalgrat Hut”. Jurgen Siegwarth menadżer ds. sprzedaży i marketingu Hanwaga mówi: Chcieliśmy podziękować i jednocześnie dać coś w zamian społeczności alpejskiej. Nowy schron i nasza marka mają wiele wspólnego. Są alpejskie, są bawarskie, dotyczą bezpieczeństwa w górach. Mają długą historię i wspaniałe widoki przed sobą.

Holentalgrat Hut (fot. Hanwag)Holentalgrat Hut (fot. Hanwag)

Holentalgrat Hut na szlaku (fot. Hanwag)Holentalgrat Hut na szlaku (fot. Hanwag)

Holentalgrat Hut

Więcej informacji na stronie marki Hanwag.

Jakub Rymowicz

HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0