HomeImprezy outdoor

9. Krakowski Festiwal Górski – zapraszamy do zgłaszania obrazów do Konkursu Filmu Polskiego

Wielkimi krokami zbliża się 9. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, w tym roku zaplanowana na weekend 2-4 grudnia. O zagranicznych gwiazdach, które w tym roku zaprezentują się na festiwalowej scenie już pisaliśmy, tym razem ważna informacja dla rodzimych filmowców.

Od samego początku wizytówką KFG jest polski film górski, a sama impreza jest szansą na artystyczny debiut, zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publice i, co szczególnie istotne, na konfrontację początkujących filmowców z uznanymi twórcami. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku mamy na Festiwalu podwójną dawkę filmu, za sprawą premiery Międzynarodowego Konkursu Filmowego.

Już teraz gorąco zapraszamy do nadsyłania obrazów do Konkursu Filmu Polskiego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Poza tym, dwie wybrane polskie produkcję powalczą również w Międzynarodowym Konkursie Filmowym o Grand Prix KFG 2011.

W ubiegłych latach laureatami Konkursu Filmu Polskiego byli:

  • 2004 – Na Krawędzi

reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

Ciekawy portret psychologiczny uczestników zimowej wyprawy na K2.

  • 2005 – Praszczur

reż. Mirosław Dembiński

Zabawny, ujęty w lekkiej formie portret 77-letniego, tytułowego Praszczura, którego pasją jest paralotniarstwo.

  • 2006 – Grand Prix nie przyznano.

Druga, równorzędna nagroda trafiła do dwóch filmów; egzotycznego Lao Lao, reż. Sławek Sławatecki oraz artystycznego, bardzo klimatycznego The line, reż. Dominik Zadęcki.

  • 2007 – Ścieżka góry

reż. Marek Kłosowicz

Piękny i mądry dokument dokument o człowieku, dla którego „alpinizm jest ścieżką, jest drogą życia” – czyli o legendzie himalaizmu Wojtku Kurtyce.

  • 2008 – Annapurna na lekko

reż. Dariusz Załuski

Relacja z wiosennej wyprawy na Annapurnę, której celem było pierwsze powtórzenie drogi czeskiej na północno-zachodniej ścianie.

  • 2009 – The White House

reż. Łukasz Gabryelski

Film prezentujący w akcji naszych najlepszych freeriderów.

  • 2010 – Co się wydarzyło na wyspie Pam

reż. Eliza Kubarska

Historia wytyczania nowej drogi na najwyższym klifie świata na Grenlandii przez autorkę filmu i Davida Kaszlikowskiego (2007 rok).

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2011. Jak zawsze gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny (ul. Rakowicka 27). Festiwal organizują: wspinanie.pl, TKN Wagabunda, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Magazyn Góry.

Zapraszamy również na facebookową stronę KFG oraz samego 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego! Wszystkie informacje dostępne są również na stronie www.kfg.pl.

***

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU POLSKIEGO FILMU GÓRSKIEGO

Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego i po wydrukowaniu przesłanie go faxem (012 422-21-76) lub wraz z filmem na poniższy adres. Termin nadsyłania filmów upływa 4 listopada. Prosimy o kontakt mailowy.

Sugerujemy również przesyłanie filmów – zwłaszcza w ostatnim okresie – za pomocą przesyłek kurierskich.

Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 21 listopada 2011 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt.

Adres:

Navigator

Krakowski Festiwal Górski

ul. Grzegórzecka 69/13

31-559 Kraków

kom. 600 356 626

Dorota Dubicka

Krakowski Festiwal Górski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0