HomeNowości z rynku

Electron La Sportivy debiutem roku według magazynu Runner’s World

Amerykańska edycja magazynu Runner`s World przyznała tytuł „Najlepszego debiutu” marce La Sportiva za but do biegania trailowego – Electron.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tą nagrodą – mówi Jonathan Lantz, prezes La Sportiva na Amerykę Północną. – Dzięki połączeniu miękkiej EVA i lekkiego PU, które zostało opakowane przez gumę La Sportiva FriXion ® AT, zwiększyliśmy stopień amortyzacji podeszwy bez zwiększania masy produktu. Nasz A.T.I. (Adaptable Terrain Interface) dostosowuje się do nawierzchni, przyczyniając się do płynnego kroku oraz zwiększa powierzchnię i punkty kontaktowe podeszwy z podłożem. Do tego, na górze warstwa PU jest mocniejsza od warstwy EVA, co zapewnia stabilność stopie.

La Sportiva, ElectronLa Sportiva, Electron

Zarówno model Electron i Quantum (dostępne w wersji dla mężczyzn i kobiet) wykorzystują technologię La Sportivy – MorphoDynamic. Jest to czterowarstwowy system, zapewniający stabilizację stopy, dopasowanie i jednocześnie czucie podłoża. But posiada ergonomiczny profil, który dopasowuje się do naturalnego kształtu stopy. Wyeliminowano też tzw. martwe punkty, czyli puste przestrzenie wewnątrz buta.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=7CDbFSJsFg4]

Testerzy Runner’s World przygotowując się do recenzji butów przeprowadzają testy w niezależnej jednostce badawczej w Portland, Oregon. Buty są zginane, ubijane, szturchane… wszystko po to żeby sprawdzić ich jakoś wykonania. Następnie są testowane podczas biegów off-roadowych przez miesiąc przez 200 testerów z Reading, Pensylwanii i East Lansing. 

Wyniki badania są podzielone na kilka kategorii. Sprawdzana jest m.in. amortyzacja buta i elastyczność.

  • amortyzacja – czyli jak miękka/ twarda jest środkowa podeszwa w pięcie i w przedniej części buta. Zbyt miękka może oznaczać niedostatek wytrzymałości. Za twarda, może przekładać się na zbyt małą izolację stopy w bucie.
  • elastyczność – czyli jak dużo siły należy przyłożyć aby zgiąć buta w momencie oderwania stopy od ziemi. Ogólnie rzecz biorąc, lżejsi biegacze potrzebują więcej elastyczności. Elastyczność odnosi się także do tego jak płynnie but reaguje na ruch stopy.

Runner’s World jest jednym z niewielu magazynów na świecie, który przeprowadza niezależne testy butów w ten sposób. Dzięki temu redaktorzy mają obiektywne podstawy do określenie tego, który but najbardziej zasłużył na nagrodę.

Więcej o modelu Electron na stronie La Sportivy.

Źródło: outdoorindustry.org, La Sportiva

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0