HomeNowości z rynku

Nowości na 2012 rok marki Rock Pillars

W przyszłym sezonie wiosna-lato 2012 marka Rock Pillars zaprezentuje nowe modele butów wspinaczkowych. Po raz pierwszy pokazano je na targach we Friedrichshafen.

Groźnie prezentujący się model Rebel, ze swoim prowokującym połączeniem czerni i bieli, cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Rock Pillars, Rabel QCRock Pillars, Rebel QC

Rebel to model, który w założeniu odpowiadać powinien dość szerokiej grupie użytkowników – od wspinaczy ze sportowymi aspiracjami do osób uprawiających ten sport raczej rekreacyjnie. Dostępny będzie w dwóch wersjach – zapinanej na rzepy (QC – na zdjęciu powyżej) i sznurowanej (LU – zdjęcie poniżej). 

Rock Pillars, Rebel LURock Pillars, Rebel LU

Koncepcja modelu Rebel powstała na bazie cenionego Ozone. Oparty na tym samy kopycie, zyskał nieco bardziej pochyloną w dół przednią część atakującą, a także idealnie dopasowaną piętę.

Nowy but nie opina tak ciasno stopy, jak jego pierwowzór co w połączeniu z nieco wyższym podbiciem sprawia, że zapewnia on komfortowe użytkowanie nawet w przypadku szerszych stóp. Umieszczony z przodu oraz dość wysoko po bokach otok chroni duży palec oraz ogranicza ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Sama podeszwa wykonana została ze sprawdzonej gumy Grippin EDGE, w tylnej części uatrakcyjnionej białym bieżnikiem.

Druga z nowości w ofercie Rock Pillars to damski model buta wspinaczkowego – atrakcyjny, elegancki i komfortowy – Pearl Lady QC. Jak wieść niesie, podczas projektowania tego modelu koncentrowano się nie tylko na różnicach anatomicznych kobiecej stopy, ale także na jego stronie wizualnej. Efektem tej pracy jest profesjonalny, precyzyjny but wykonany ze skóry syntetycznej, która oferuje wysoki komfort użytkowania. Zastosowanie podeszwy wykonanej z gumy Grippin EDGE sprawia, że Pearl Lady QC to but niezastąpiony na krawądkach i mikro stopniach. Skierowany w dół palec atakujący sprawdza się w przewieszeniach i dziurkach, ale zapięcie na rzepy (QC) sprawia, że może się on sprawdzić najlepiej w boulderingu i na krótkich drogach sportowych.

Rock Pillars, Pearl Lady QCRock Pillars, Pearl Lady QC

Pearl Lady QC, podobnie jak Rebel dostępne będą od stycznia 2012.

Poza kompletnymi nowościami – Rock Pillars zaprezentował we Friedrichshafen także kilka innowacji, m.in.:

  • nową odsłonę Strike w wersji turkusowej, ze stylowym nadrukiem;
Rock Pillars, Strike QCRock Pillars, Strike QC
  • dostępną od przyszłego roku, zapinaną na rzepy wersję istniejącego już teraz, tyle że w wersji sznurowanej modelu Summit;
Rock Pillars, Summit QCRock Pillars, Summit QC
  • nowy, zainspirowany butami Ozone, limonkowy kolor dziecięcych butów Hero;
Rock Pillars, Hero QCRock Pillars, Hero QC
  • nową, ulepszoną wersję modelu Rental, którą ścianki wspinaczkowe zamawiać będą mogły już od października tego roku; żywotność tej wersji została dość znacznie wydłużona przez proste wydłużenie podeszwy, tak że teraz zachodzi ona na przód buta – to sprawiło, że w tym miejscu guma ma grubość aż 6 mm! Co więcej – Rental doczekał się także wersji zapinanej na rzepy.
Rock Pillars, Rental QCRock Pillars, Rental QC

Źródło: Rock Pillars

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0