HomeNowości z rynku

Podążaj własnym szlakiem ze Sportivą+

Amatorzy aktywnego wypoczynku w terenie chętnie korzystają z nowych rozwiązań technologicznych, które zapewniają im bezpieczeństwo oraz optymalizują wysiłek fizyczny. Z myślą o nich firma Rikaline wprowadziła na rynek urządzenie TWO NAV Sportiva+ będące połączeniem funkcjonalnej nawigacji oraz trenera osobistego.

Sportiva+ jest niewielkim, ważącym zaledwie 124 g, odbiornikiem GPS, który pełni jednocześnie funkcję nawigacji turystycznej oraz samochodowej. Niezależnie od tego, czy poruszamy się pieszo, rowerem czy samochodem urządzenie jest w stanie bezbłędnie wskazać nam drogę do obranego celu.

Rikaline, Sportiva+Rikaline, Sportiva+

Skuteczność w każdych warunkach

Odbiornik wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 3 cali, który umożliwia bardzo prostą obsługę, zapewniając przy tym doskonałą widoczności nawet w intensywnym oświetleniu. Rejestruje ponad 60 różnych parametrów, takich jak: szybkość, odległość czy położenie. Wbudowany kompas elektroniczny oraz wysokościomierz barometryczny pozwalają precyzyjnie określać kierunek i wysokość.

Sportiva+ współpracuje z każdym typem map: wektorowymi, topograficznymi czy satelitarnymi. Standardowo działa w oparciu o oprogramowanie CompeGPS. Informacje wyświetlane są na trzech pulpitach, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Odbiornik zasilany jest wymienną litowo-jonową baterią o pojemności 1050 mA/h, co sprawia może on nieprzerwanie pracować nawet przez 8 godzin. Całość zamknięta jest w niezwykle wytrzymałej, a przy tym wodoodpornej obudowie, dzięki czemu lokalizator doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Stworzony do sportu

Producent wyposażył urządzenie w technologię łączności bezprzewodowej ANT+, pozwalającą m.in. bez zakłóceń odbierać informacje dotyczące funkcji życiowych rejestrowanych za pomocą niewielkich czujników umieszczanych na klatce piersiowej. Lokalizator odczytuje w ten sposób precyzyjne dane dotyczące pulsu czy rytmu bicia serca, a następnie udziela wskazówek, w jaki sposób zoptymalizować wysiłek fizyczny. Sportiva+ współpracuje z czujnikami dowolnej marki, co nie uzależnia użytkownika od konkretnego producenta.

Specyfikacja

  • Wymiary: 58 x 105 x 23 mm
  • Waga: 124 g (z baterią)
  • Ekran: dotykowy, przekątna 3″, rozdzielczość 240×400 pikseli, kolorowy obraz
  • Wejścia: Mini USB 2.0, czytnik kart Micro SD, SDHC (do 32GB)
  • Procesor: taktowanie 400 mhz
  • Pamięć: 2GB wewnętrznej pamięci flash
  • Chipset: Chipset GPS SirfIII
  • Wodoodporność: IPX6
  • Bateria: 1050 mA/h Li-ion

O firmie

Firma Rikaline rozpoczęła działalność na polskim rynku w 2004 r. Początkowo specjalizowała się w sprzedaży i dystrybucji odbiorników GPS do nawigacji satelitarnej. Dynamiczny rozwój spowodował jednak, że zakres produktów został szybko poszerzony o nową grupę – systemy do monitoringu i trackingu, którymi firma zajmuje się do dziś.

W ofercie urządzeń GPS znajdują się zarówno produkty skierowane do indywidualnych odbiorców, np. nawigacje outdoorowe czy urządzenia hybrydowe łączące funkcje nawigacji turystycznej i drogowej (TwoNav), jak i zaawansowane odbiorniki przystosowane do rozwiązań przemysłowych.

W zakresie monitoringu dystrybuowane są urządzenia off- oraz on-line dedykowane dla różnego typu pojazdów np. motocykli, samochodów czy łodzi. W 2007 roku firma Rikaline jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła urządzenie monitorujące Gps Guardian, które nie tylko nie wymaga płacenia abonamentu, ale także nie uzależnia jego nabywcy od jednego dostawcy usługi.

Oferowane rozwiązania charakteryzują się rozbudowaną funkcjonalnością. Umożliwiają kontrolę liczby przebytych kilometrów, dokładne odtworzenie trasy, a nawet sprawdzenie pojemność baku. Wszystkie informacje można obserwować w czasie rzeczywistym na platformie www.GpsGuardian.pl

Więcej informacji na stronach internetowych www.rikaline-gps.pl oraz http://www.gpsguardian.pl/

Źródło: Rikaline

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0