HomeImprezy outdoor

Opowieść o GII – spotkania z Simonem Moro, Denisem Urubko i Cory Richardsem

Rusza cykl spotkań The North Face Speaker Series, w czasie których Simone Moro, Denis Urubko i Cory Richards opowiedzą o swojej wyprawie na niezdobyty wcześniej zimą ośmiotysięcznik Gasherbrum II.

Simone Moro, Denis Urubko i Cory Rchards (fot. arch. Cory Richards)Simone Moro, Denis Urubko i Cory Rchards (fot. arch. Cory Richards)

Silne wiatry i wyjątkowo niskie temperatury sprawiają, że wspinaczka zimą w Karakorum (Pakistan) należy do wyjątkowo trudnych i niebezpiecznych. W lutym br. Simone Moro, Denis Urubko i Cory Richards jako pierwsi wspinacze w historii stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika położonego w tej części świata.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=KQJ19MShBuo&feature=relmfu]

W listopadzie uczestnicy pierwszej zakończonej sukcesem zimowej ekspedycji na Gasherbrum II opowiedzą o swojej wyprawie i zmaganiach z górami w czasie spotkań The North Face Speaker Series wspieranych przez firmy Primaloft i Jeep. Już teraz na stronie http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/speaker-series/ można rezerwować bilety na spotkania w Turynie, Moskwie, Monachium i Londynie.

(fot. Cory Richards)(fot. Cory Richards)

Opowieść o GII usłyszeć będzie można także na początku grudnia w czasie Krakowskiego Festiwalu Górskiego, którego gościem specjalnym będzie lider ekspedycji – Simone Moro.

Więcej informacji na temat ekspedycji:

web – www.thenorthfacejournal.com

facebook – http://www.facebook.com/thenorthface

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0