HomeImprezy outdoor

Ötztal przygotowuje się do zawodów adidas Sickline Extreme Kayak World Championship

Za osiem dni (29.09-01.10), najlepsi z najlepszych w kajakarstwie górskim spotkają się w dolinie Ötztal w Austrii na adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011. Celem spotkania jest wyłonienie mistrza świata w ekstremalnym sprincie kajakowym na legendarnym torze Wellerbrücke. Nigdy wcześniej stawka nie była tak wyrównana jak w tym roku – walka o uznany pas mistrza świata zapowiada się tym bardziej emocjonująco. Kilka europejskich stacji TV będzie nadawać z finału na żywo.

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Jens Klatt)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Jens Klatt)

Już piąty rok z rzędu, najlepsi na świecie kajakarze górscy spotkają się w małej miejscowości Oetz przy Ötztal w Tyrolu, aby wyłonić najszybszego ekstremalnego kajakarza. W tym roku około 140 sportowców reprezentujących nie mniej niż 25 różnych krajów uczestniczy w Sickline adidas Extreme Kayak World Championship. Wśród nich znajdują się zawodnicy z Argentyny, Meksyku, Nowej Zelandii, Australii, Kanady, USA, Rosji i całej Europy. Odbędą się także zawody w slalomie i freestylu.

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Jens Klatt)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Jens Klatt)

Myśląc o sportach outdoorowych trudno wskazać sport, który jest tak samo fascynujące jak kajaki – mówi Axel Burkhardt, dyrektor sportów olimpijskich, kolarstwa i outdooru w adidas Global Sport Marketing. – Dlatego właśnie w 2007 roku stworzyliśmy adidas Worlds Sickline oferując najlepszym wioślarzom na świecie nową platformę dla konkurencji. Najwyższej klasy wyścig na wymagającej trasie nie bez powodu nazywanej północną ścianą Eigeru kajakarstwa górskiego. Oczywiście, prowadzimy szerokie działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa sportowców w najwyższym możliwym zakresie. 

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Jens Klatt)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Jens Klatt)

W ekstremalnych spływach kajakowych nie ma oficjalnych federacji i organizacji. Najlepszych kajakarzy górskich częściej można znaleźć na wyprawach eksploracyjnych, gdzie dokonują pierwszych spływów niż na wyścigach, ale są to bardzo wysportowani i wysoko wykwalifikowani zawodnicy. Z tego powodu istniało silne pragnienie wśród ekstremalnych kajakarzy górskich, aby mieć własne Mistrzostwa Świata.

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Manuel Arnu)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship (fot. Manuel Arnu)

Adidas Sickline wymaga najwyższych umiejętności od kajakarzy nie tylko aby pokonać spływ w jednym kawałku, ale także aby to zrobić szybko i poprawnie technicznie. Oprócz najlepszych na świecie kajakarzy górskich adidas Sickline przyciąga wielu najlepszych kajakarzy slalomowych i wioślarzy freestyle. Mogą oni połączyć swoje umiejętności techniczne i sprawność z adrenaliną. Dlatego też lista startowa tych zawodów składa się nie tylko z nazwisk i narodowością, ale również z dokonań w kajakarstwie. 

Program zawodów i wszystkie niezbędne informacje (także o biletach na zawody) znajdują się na stronie: www.adidas-sickline.com.

Zawody można oglądać online na freecaster.tv.

Źródło: PLANET TALK GmbH

Relacje filmowe z poprzednich edycji:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=vyYz3kvnhoQ] [video: http://www.youtube.com/watch?v=jUkdxA4UUVg]


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0