HomeRynek outdoor

European Outdoor Forum: własność intelektualna – coraz większe wyzwanie

Coraz częstsze przypadki naruszenia praw własności intelektualnej (intelectual property, IP) mają ogromny wpływ na rynek outdoorowy. Nowoczesne metody komunikacji przyczyniają się do zwiększenia importu podróbek z Dalekiego Wschodu do Europy przez osoby prywatne, detalistów i organizacje przestępcze.

Anne Laurent z Amer Sports, reprezentująca IP Committe of FESI, poinformuje nas o najnowszych osiągnięciach i o tym co marka może zrobić, aby zminimalizować problemy związane z tematem. Anne dokona również przeglądu inicjatyw, które podejmuje wiele stowarzyszeń, a które mogą pomóc rynkowi outdoorowemu uporać się z tym poważnym problemem. 

Anna Laurent – General IP Counsel Europe dla Amer Sports

Anna Laurent - General IP Counsel Europe dla Amer SportsAnna Laurent – General IP Counsel Europe dla Amer Sports

Anne Laurent jest doświadczonym specjalistą od spraw własności intelektualnej. Pracowała w tej dziedzinie od 1983 roku – po raz pierwszy w prywatnej praktyce rzecznika patentowego, a później dołączył do zespołu marki Salomon, gdzie pracowała na różnych stanowiskach od rzecznika patentowego do dyrektora od spraw prawnych i własności intelektualnej.

Pracuje obecnie w europejskim dziale General Counsel IP dla Amer Sports, obsługując takie marki jak: Atomic, Salomon, Mavic, Wilson oraz Arc’teryx. Anne Laurent jest aktywna w wielu organizacjach zrzeszających specjalistów IP, gdzie zajmuje stanowiska wiceprezesa lub prezesa. W wolnym czasie Anne lubi pływanie (zwłaszcza w jeziorze Annecy), jeździ na rowerze, na nartach, biega i uprawia trekking.

Seminarium:

Temat: Własność intelektualna, coraz większe wyzwanie (Intellectual Property, the rising challenge)

  • Anne Laurent – środa, 12 października – 14.20-15.00
Więcej informacji na stronie European Outdoor Forum.

Źródło: European Outdoor Forum

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0