HomeRynek outdoor

Scarpa przewodzi w USA na rynku tourowych butów narciarskich i butów do telemarku

Scarpa – po raz pierwszy od ustanowienia własnej spółki zależnej w Ameryce Północnej w 2005 r. – osiągnęła największy udział w rynku zarówno w kategorii alpejskich butów tourowych, jak i butów do telemarku we wszystkich trzech kanałach sprzedaży konsumenckiej.

Sprzedaż śledzona jest przez ośrodek badania danych sprzedażowych Leisure Trends. Trzy kanały obejmują sprzedaż w specjalistycznych sklepach outdoorowych, sieciach handlowych i sprzedaż internetową.

Ta wiadomość ukazuje się po tym jak Scarpa otrzymała cztery nagrody mediów w ciągu ostatniego miesiąca za buty narciarskie z kolekcji 2011/12 – dwa wyróżnienia Editor’s Choice Awards magazynu Backcountry dla modeli Maestrale i Terminator X Pro oraz nagrody Skier’s Choice Awards magazynu Powder dla modeli Mobe oraz T1.

Scarpa, MaestraleScarpa, Maestrale

Scarpa, MobeScarpa, Mobe

Innowacja jest tym co napędza sprzedaż w kategoriach technicznych, takich jak alpejskie buty tourowe i buty do telemarku. To właśnie wprowadzenie nowych, innowacyjnych produktów we wszystkich kategoriach w ciągu ostatnich dwóch lat, wraz z naciskiem na doskonałą obsługę klienta i ciężką pracą pozwoliło na zajęcie wiodącej pozycji na rynku – mówi Kim Miller, dyrektor generalny Scarpa North America. – Jesteśmy bardzo dumni z pozycji jaką zajmujemy, ale jesteśmy także świadomi, że przyszłe innowacje mają zasadnicze znaczenie aby pomóc nam utrzymać pozycję lidera na rynku. Tak jak cenimy sobie ten zaszczyt i zaufanie, tak będziemy nadal koncentrować się na przyszłości i starać się być coraz lepszymi – zapewnia.

W ostatnich latach Scarpa wprowadziła nowe produkty i buty narciarskie we wszystkich swoich narciarskich liniach. 

W kategorii tourowych butów alpejskich bardziej ukierunkowanych na backcountry, Scarpa wprowadziła w zeszłym sezonie modele Maestrale i Gea, jedne z najlżejszych, bardzo sztywne, cztero klamrowe buty skitourowe. W tym sezonie wprowadziła nowe modele Rush i Blink jeszcze lżejsze, trzy klamrowe wersje butów Maestrale i Gea.

W segmencie freeride, Scarpa wprowadziła w ostatnich latach modele Mobe i Hurricane, lekkie, ale mocne buty przeznaczone do sidecountry – buty wystarczająco mocne aby prowadzić duże narty, ale wystarczająco lekkie i wygodne by używać ich jako buty do backcountry. W tym roku wprowadzono przeprojektowaną i sztywniejszą wersję Hurricane, nowy Hurricane Pro.

W telemarku Scarpa przewodzi stawce butów dostosowanych do wiązań NTN Rottefella z modelami serii Terminator X.  Marka przedstawiła pierwsze buty narciarskie na świecie do pracy zarówno z wiązaniami do telemarku (NTN), jak i wiązaniami turowymi (tech). W tym roku powstała nowa wersja modelu Terminator X Pro, zaprojektowana specjalnie dla kobiet, a także przeprojektowany Terminator X Pro i Terminator X Comp.

Scarpa, T-RaceScarpa, T-Race

Scarpa przeprojektowała modele serii T-Race, T1 i T1 dla kobiet w ubiegłym roku, wprowadzając wiele innowacji – bardziej zaawansowaną regulację trybów walk/tour i sztywniejszą termo formowalną wkładkę Intuition.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0