HomeImprezy outdoor

Fjällräven Polar – czas zacząć przygotowania do rywalizacji o udział w wyprawie

W kwietniu 2012 szwedzki producent odzieży i sprzętu outdoorowego Fjällräven organizuje przygodową wyprawę psich zaprzęgów w nowym formacie. Łącznie 20 uczestników, wszyscy bez doświadczenia w prowadzeniu psich zaprzęgów, uczą się jak samodzielnie przeżyć na mroźnej wyprawie 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego. Zainteresowani mogą się już ubiegać o start w tej imprezie. Etap zapisów zaczyna się 15 października 2011!

To szczególne przeżycie móc samodzielnie prowadzić psi zaprzęg na dalekich obszarach na północ od koła podbiegunowego. 20 uczestników otrzyma szansę przeżycia zimowej przygody daleko od cywilizacji w arktycznym regionie północnej Skandynawii. Wziąć udział może – przynajmniej teoretycznie – każda pełnoletnia osoba. 

[video:http://www.youtube.com/watch?v=aEv80TnMjr0&feature=player_embedded#!]

Droga na start do norweskiego Signaltal prowadzi potencjalnych uczestników przez procedurę rekrutacyjną, która odbywa się równocześnie w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Belgii, krajach Beneluxu, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Polsce.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Fjällräven Polar mogą się zgłaszać od 15 października.

  • Uczestnicy muszą posiadać własne konto na Facebooku i zamieścić zdjęcie lub film na stronie internetowej Fjällräven. 
  • Do zamieszczenia filmu potrzebne jest dodatkowo posiadanie konta na kanale Youtube. 
  • Po upływie terminu zgłoszeń – 15 listopada 2011 o przyznaniu miejsca startowego decyduje liczba głosów oddanych na zdjęcie/film. 
  • Dodatkowo jury złożone ze współpracowników firmy Fjällräven wybierze drugiego uczestnika z danego kraju. 
  • Dalsze informacje o formie, zawartości zgłoszeń i przebiegu rekrutacji znajdą Państwo na www.fjallraven.pl/polar

Na polarnej imprezie nowicjuszom w zmaganiu z naturą towarzyszyć będą dwaj eksperci: doradca sprzętowy Fjällräven Johan Skullman i Kenth Fjellborg – ikona sportu psich zaprzęgów w Skandynawii. Trasę mierzącą 330 kilometrów z norweskiego wybrzeża w pobliże Jukkasjärvi w Laponii pokonają oni wspólnie. Pokażą uczestnikom jak przeżyć te mroźne temperatury, jak czuć się pewnie i komfortowo na trasie.

Z odpowiednią wiedzą i właściwym wyposażeniem praktycznie każdy może wyjść na spotkanie z pięknem arktycznego regionu. Chcemy przygotować do tego ludzi i nauczyć ich niezbędnych zachowań. Z tych samych powodów organizujemy latem Fjällräven Classic. Polar to jest jego zimowy odpowiednik – mówi Andreas Cederlund, Event Manager w firmie Fjällräven.

Do 2006 roku Fjällräven Polar odbywał się w formie zawodów psich zaprzęgów. W nowej odsłonie w marcu 2012 impreza zachowała co prawda swój niepowtarzalny charakter, jednak teraz to amatorzy otrzymują jedyną w swoim rodzaju szansę przeżycia przygody w jednym z najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych regionów Europy.

Więcej informacji o imprezie znajdą Państwo na stronie www.fjallraven.pl.

Źródło: Fjallraven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0