HomeRynek outdoor

W najbliższy wtorek rozpocznie się European Outdoor Forum

Poza licznymi prelekcjami na European Outdoor Forum odbędzie również we wtorkowy wieczór uroczysta kolacja ispo, podczas której głównym moderatorem dyskusji będzie Heiner Oberrauch – prezes i właściciel firmy Oberalp-Salewa Group.

Kolacja (ISPO Forum Dinner) odbędzie się na pokładzie statku MS Libellule 11 października, w godzinach od 20.00 do 22.30.

Można powiedzieć, że Heiner Oberrauch jest postacią tego samego formatu co Paul Petzl. Obaj pochodzą z rodzin głęboko zakorzenionych w outdoorze i są właścicielami, a także prezesami swoich przedsiębiorstw. Heiner przedstawi bardzo osobiste i emocjonujące spojrzenie na biznes, który był i nadal jest w samym centrum jego życia.

Heiner Oberrauch, prezes firmy Oberalp, SalewaHeiner Oberrauch, prezes firmy Oberalp-Salewa Group

Heiner wcześnie położył podwaliny pod swoją przyszłą karierę. Urodził się 22 grudnia 1957 roku w Bolzano. W wieku dziewiętnastu lat otworzył ze swoim bratem Georgiem pierwszy sklep. Jego edukacja w instytucie handlu i historia jego rodziny działały na jego korzyść – rodzina Oberrauch od dawna działał w produkcji i sprzedaży.

W 1981 roku, w wieku 24 lat, Heiner Oberrauch założył firmę Oberalp. Wraz z partnerem ulokowali swoją działalność w obszarze eksportu i dystrybucji sprzętu sportowego we Włoszech i szybko stali się kluczowym graczem na rynku włoskim. W 1983 dzięki współpracy z Siegfriedem Messnerem (bratem Reinholda), został włoskim przedstawiciel znanej firmy z Monachium, Salewa.

Heiner Oberrauch uznał dotychczasową gamę produktów marki za zbyt ograniczoną i zdając sobie sprawę z rezonansu marki Salewa i rosnącego zapotrzebowanie na techniczną odzież do wspinaczki górskiej stworzył kolekcję zaprojektowaną specjalnie do sportów górskich. Kolekcja została wprowadzona na rynek pod marką Salewa. Po zaledwie pięciu latach kolekcja ubrań osiągnęła taki sam poziom zysku jak górski sprzęt wspinaczkowy, dotychczas rozwijany przez Salewę (plecaki, haki, kije narciarskie, czekany, itp.).

Rodzina Oberrauch nabyła akcje Salewa Sport w 1990 roku. Heiner Oberrauch przejął przywództwo i kontrolę nad całą grupą Salewa, a główną siedzibę marki przeniósł z Monachium do Bolzano. 

Dzisiaj grupa zatrudnia ponad 1000 pracowników, około połowa z nich pracuje pod bezpośrednim zarządem Heinera.

Więcej informacji znajduje się na stronie European Outdoor Forum.

Źródło: European Outdoor Forum

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0