HomeImprezy outdoor

Ruszyły zapisy do Fjallraven Polar. Polacy w czołówce

Od soboty można się już zgłaszać do rywalizacji o wyjazd na wyprawę psich zaprzęgów – Fjallraven Polar. Obecnie do konkursu przystąpiło siedem osób z Polski, z czego dwóch Polaków jest w czołówce.

Największą liczbę głosów spośród wszystkich uczestników ma Grzegorz Linda, który tak opisał swoje motywacje:

Na początku było harcerstwo i praca instruktorska z młodzieżą. Potem pojawiła się wspinaczka, jazda konna, survival, itd. Od kilku lat hoduje i trenuje Siberian Husky. Na Fjallraven Polar bardzo dużo mogę się jeszcze nauczyć o pracy mushera i przetrwaniu w tak trudnych warunkach. Tam chcę znaleźć: ciszę wielkich, śnieżnych przestrzeni, żywioły obojętne na losy człowieka i przede wszystkim wspólny los z psami. Ta wyprawa jest do tego idealna.

(fot. Fjallraven)(fot. Fjallraven)

Na drugim miejscu plasuje się Piotr Szczeszek. Chęć udziału w wyprawie wyraziły także osoby z Norwegii, Niemiec, Szwecji, krajów Beneluksu, Finlandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Indonezji, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych, Wietnamu… ponad 200 osób z całego świata.

Na wyprawę pojedzie 20 osób, które będą podróżować własnym psim zaprzęgiem i spędzać noce wraz ze swoimi psami pod zorzą polarną. Trasę mierzącą 330 kilometrów z norweskiego wybrzeża w pobliże Jukkasjärvi w Laponii pokonają wspólnie z dwoma wybitnymi szwedzkimi ekspertami wyprawowymi, dzięki którym każdy poradzi sobie w nieznanych dotychczas sytuacjach. Wyprawa odbędzie się w kwietniu 2012 roku. Zgłaszać się można tylko do 15 listopada. Uczestnikom rywalizacji można pomóc oddając na nich swój głos. 

Więcej informacji znajduje się tutaj i na stronie Fjallraven Polar.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0