HomeRynek outdoor

Sklep Asport.pl wyróżniony w rankingu sklepów Zaufane Opinie Ceneo.pl 2011

Internetowa porównywarka cen Ceneo.pl opublikowała ranking Zaufane Opinie Ceneo.pl 2011. Drugie miejsce w kategorii „Styl życia” zajął sklep Asport.pl. Do rankingu został dołączony szczegółowy raport o handlu internetowym.

Sklepy uczestniczące w Rankingu Zaufanych Opinii otrzymują punkty za jakość obsługi klienta, terminowość i stan przesyłek, komunikację z klientem, dostępność oferty, uczestnictwo w POK-u, średnią ilość Zaufanych Opinii, posiadanie punktu odbioru osobistego, ilość klientów polecających dany sklep. Ranking powstał na podstawie 140 tysięcy ankiet wysłanych do kupujących w ramach programu „Zaufane Opinie” od stycznia do września 2011 roku. Program „Zaufane Opinie” został wprowadzony w 2009 roku.

Wraz z rankingiem został przygotowany obszerny, blisko 70-stronicowy raport „Zaufanie jako podstawa rozwoju handlu internetowego”. W raporcie zostały przedstawione wyniki badań przeprowadzonych dla Ceneo.pl przez IMAS International w lipcu 2011 r. wśród osób kupujących w internecie. Jak z nich wynika – 92,77% internautów dokonało przynajmniej raz zakupów przez internet

Choć w rankingu i w raporcie nie ma mowy o branży outdoor, to warto zapoznać się z tym tekstem. W raporcie omówione są m.in. takie zagadnienia jak: co wpływa na lojalność klientów, na co zwracają uwagę kupujący przez interenet, bariery w rozwoju handlu internetowego, czy nowinki w e-zakupach. Pełen raport jest dostępny w formacie PDF.

Partnerami raportu są: Bankier.pl, CITEAM, PayU, ecommerce.edu.pl, allegro oraz IMAS International. Patronat nad wydarzeniem objęły tygodnik Polityka oraz IAB.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0