HomeNowości z rynku

Alpine Up – nowa odsłona przyrządu Click Up Climbing Technology

Od momentu pojawienia się Click Up’u, który stał się prawdziwym bestsellerem, tajemnicą poliszynela był fakt, że firma pracuje nad wersją na liny podwójne. W tym roku pomysł doczekał się realizacji w postaci Alpine Up.

Pojawienie się tego nowego przyrządu spowodowało prawdziwe oblężenie na stoisku Climbing Technology na tegorocznych targach outdoorowych we Friedrichshafen.

Climbing Technology, Alpine UpClimbing Technology, Alpine Up

Alpine Up to wersja umożliwiająca asekurację i zjazdy na linach podwójnych i bliźniaczych, nawet z górnego stanowiska. Co więcej – asekuracja możliwa jest w dwóch trybach: dynamicznym i Click Up.

Właśnie to sprawia, że Alpine Up to najbardziej wszechstronny i jeden z najbardziej bezpiecznych przyrządów dostępnych na rynku. Umożliwia on:

  • asekurację na linach pojedynczych, podwójnych i blixnoaczych na drogach sportowych i wielowyciągowych (rys. 1)
  • asekurację na linach podwójnych i bliźniaczych na klasycznych drogach alpejskich (rys. 2)
  • asekurację z górnego stanowiska (rys. 4)
  • niezależne i równoczesne asekurowanie dwóch osób z górnego stanowiska (rys. 4)
  • zjazdy (rys. 3)

Powyższe operacje wykonywać można w dwóch wspomnianych trybach:

  • Tryb Click Up – w tym trybie przyrząd oferuje maksimum bezpieczeństwa nie ograniczając swobodnej asekuracji; przyrząd blokuje się automatycznie po odpadnięciu osoby wspinającej się; w tym trybie nawet niewłaściwe wpięcie liny umożliwia bezpieczne opuszczenie osoby wspinającej się do stanowiska (rys. 1 i 3);
  • Tryb dynamiczny – przyrząd działa na zasadzie kubka asekuracyjnego oferując możliwość dynamicznego wychwytywania potencjalnego lotu prowadzącego (rys. 2 i 4).
Climbing Technology, Alpine UpClimbing Technology, Alpine Up

Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz pełne wykorzystanie możliwości oferowanych przez Alpine Up – został on bardzo czytelnie oznaczony. Piktogramy na nim umieszczone pozwalają ograniczyć praktycznie do zera możliwość błędnego wpięcia liny lub karabinka w przyrząd.

Wszystko to sprawia, że Alpine Up jest godnym następcę swojego pierwowzoru i jego pojawienie się może oznaczać początek całkiem nowej jakości przyrządów asekuracyjno – zjazdowych.

Źródło: Snap

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0