HomeRynek outdoor

Zbiórka na rzecz Macieja Stańczaka

Zarząd Fundacji Kukuczki realizując swoje zadania statutowe podjął decyzję o organizacji zbiórki i pomocy finansowej na rzecz Macieja Stańczaka. Maciej Stańczka ucierpiał podczas wyprawy na Makalu 2011.

W wyniku akcji górskiej i wielodniowego zejścia z 8000 metrów do bazy w bardzo trudnych warunkach, biwaku bez namiotu co w efekcie skończyło się znoszeniem przez ratowników Szerpów Maciek doznał rozległych odmrożeń III i IV stopnia palców u rąk i u nóg.

Makalu 2011 - Maciej Stańczak i Adam Bielecki (fot. K. Tekieli)Makalu 2011 – Maciej Stańczak i Adam Bielecki (fot. K. Tekieli)

Mimo wysiłków lekarzy z oddziału replantacji kończyn szpitala w Trzebnicy palców nie uda się uratować i 9 palców u dłoni będzie musiało być wkrótce amputowane. Rozpatruje się możliwość rekonstrukcji kciuków z przeszczepionych paluchów z nóg (jeżeli będzie to możliwe). Maćka czeka więc długotrwały proces leczenia i rehabilitacji.

Maciek jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej, pracował krócej niż 5 lat i nie ma świadczeń rentowych, korzysta z leków, które nie są refundowane przez NFZ.

W tej sytuacji prosimy o dokonywanie darowizn na nasze konto z dopiskiem „Maciej Stańczak”. Można też w ramach pomocy dla Maćka przekazać na rzecz naszej Fundacji 1% podatku za 2011 rok. Niezbędny będzie wpis w odpowiedniej rubryce PIT „Maciej Stańczak”.

Nasze konto bankowe:

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

ul. Noakowskiego 10/12

00-666 Warszawa

(KRS 0000084062)

Bank Millennium 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Więcej informacji: fundacjakukuczki.pl oraz na stronie Macieja Stańczaka – maciejstanczak.pl.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0