HomeNowości z rynku

Propozycje marki Keen na jesienno-zimowe chłody

Marka Keen prezentuje nowe modele butów na nadchodzące chłody – Crested Butte High Boot, Gypsum i Revel i Timmons Mid.

Crested Butte High Boot

Nowy, zainspirowany stylem amerykańskich Gór Skalistych i gotowy na najzimniejszą pogodę model Crested Butte High Boots został stworzony, aby kobiecej stopie było ciepło i przyjemnie jak na poduszce. Ich warstwa wierzchnia wykonana została z wodoodpornej skóry licowej, a wnętrze wykończono wyjątkowo miękkim sztucznym owczym futrem. Ponadto na straży Twojego komfortu stoi anatomiczna wkładka z systemem KEEN.CUSH, która sama dopasowuje się do kształtu stopy.

KEEN, Crested Butte High BootKEEN, Crested Butte High Boot

Znajdujący się z boku suwak ułatwia szybkie zakładanie i zdejmowanie, a wysoki trzon z oryginalną pikowaną wstawką i ozdobnym sznurowaniem dodają Crested Butte High Boots niepowtarzalnego stylu, abyś przemierzając zaśnieżone ulice czuła się nie tylko wyjątkowo komfortowo, ale i modnie.

 • Rozwiązania techniczne i specyfikacja:

1. Warstwa wierzchnia wykonana z wodoodpornej skóry licowej najwyższej jakości

2. Wnętrze ze sztucznego owczego futra

3. Anatomiczna wyjmowana wkładka z systemem Keen.Cush™ samo dopasowująca się do stopy, wykonana z odzyskiwanej pianki poliuretanowej oraz korka

4. Gumowa, niebrudząca podłoża podeszwa „Non Marking”

5. Boczny zamek dla szybszego zakładania i zdejmowania

6. Waga: 402.6 g

 • Rozmiary: EUR 36 – 41
 • Kolory: Black, Potting Soil, Black Olive
 • Cena: 589,95 zł

Gypsum i Gypsum Mid

Wodoodporne buty trekkingowe Gypsum Mid posiadają wyjątkowo trwałą konstrukcję, aby chronić twoje stopy w trakcie wszystkich, nawet najdłuższych wypraw w teren. Ich wykonana ze skóry nubuck’owej warstwa wierzchnia wyposażona jest w wodoodporną i oddychającą membranę KEEN.DRY™ cechuje się wytrzymałością i elastycznością, jednocześnie doskonale przepuszczając powietrze zapewniając ci najwyższy komfort zarówno na szlaku, jak i poza nim.

KEEN, GypsumKEEN, Gypsum

Na straży bezpieczeństwa palców twoich stóp stoi patent ochrony palca Toe Protection, a wyjmowana anatomiczna wkładka EVA amortyzuje wstrząsy i sama dopasowuje się do indywidualnego kształtu twojej stopy. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje stabilizujący kostkę podczas skrętów patent TPU Shank, w który wyposażony jest trzon buta oraz System stabilizacji ESS Shank, który chroni piętę i śródstopie oraz zabezpiecza kostkę przed skręceniem oraz drganiami.

Ponadto podeszwa trekkingowych butów Gypsum nie pozostawia śladów na podłożu i posiada ostry bieżnik z 4mm wielokierunkowymi wypustkami zapewniającymi doskonałą trakcję w każdym terenie, zarówno na lodzie i śniegu, jak i na skalanym podłożu.

Model Mid oznacza wersję podwyższoną, usztywniającą kostkę. Model dostępny również w wersji niskiej, zarówno damskiej jak i męskiej.

 • Rozwiązania techniczne i specyfikacja:

1. 4-milimetrowe wielokierunkowe wypustki na podeszwie dla idealnej trakcji w każdym terenie

2. Wyjmowana anatomiczna wkładka EVA samo dopasowująca się do kształtu stopy

3. Gumowa, niebrudząca podłoża podeszwa „Non Marking”

4. Trzon buta wyposażony w system stabilizacji podczas skrętów TPU Shank

5. Warstwa wierzchnia ze skóry nubuckowej

6. Wodoodporna i oddychająca membrana KEEN.DRY™

7. Patent „Toe Protection” – ochrona palca

8. System stabilizacji i ochrony pięty oraz śródstopia „Ess Shank”

9. Naturalnie amortyzująca korkowa warstwa w podeszwie KEEN.ZORB

 • Rozmiary: męskie EUR 40,5 – 47, damskie EUR 36 – 41
 • Kolory wersji męskiej: Black Olive/Bossa Nova, Dark Earth/Neutral Gray, Gargoyle/Yellow
 • Kolory wersji damskiej: Black/Sweet Grape, Slate Black/Apricot, Dark Earth /Mimosa
 • Cena: 499,95 zł

Revel

Doskonała trakcja, oddychalność i izolacja cieplna z każdej strony stopy – oto cechy wyróżniające model Revel – nowość marki KEEN na jesień i zimę 2011-12.

Revel jest odpowiedzią na wyzwanie: jak stworzyć znacząco cieplejszy but bez zwiększania jego wagi? Innowacyjnym rozwiązaniem, które to umożliwiło jest KEEN Heat Trapolator, czyli wyjątkowa izolacja podeszwy, która zatrzymuje ciepło za pomocą trzech technicznych warstw stworzonych z materiałów, których właściwością jest „zamykanie” w sobie ciepła pozwala zatrzymanie go w środku, budując jednocześnie tarczę dla zimna z zewnątrz, zapewniając twoim stopom 25 % lepszą ochronę przed zimnem niż jakikolwiek wcześniejszy system izolacji.

KEEN, RevelKEEN, Revel

Kolejna przełomowa technologia kryje się w podeszwie zimowego modelu Revel. Posiada ona dwie strefy trakcji: na lód i na śnieg. Strefa trakcji na śniegu wykonana jest w przełomowej technologi KEEN.DCR™ wykorzystującej gumę o podwójnej gęstości Dual Climate Rubber, dzięki czemu natychmiastowo reaguje ona na zmianę temperatury. To tak jakbyś miał na tej samej oponie w samochodzie założony zimowy i letni bieżnik.

 • Rozwiązania techniczne i specyfikacja:

1. Warstwa wierzchnia z wodoodpornej skóry nubuckowej

2. Wodoodporna i oddychająca membrana KEEN.DRY™

3. Patent „Toe Protection” – ochrona palca

4. KEEN Heat Trapolator – 3warstwowa izolacja stopy

5. 200 g. ocieplina KEEN.WARM

6. Trzon buta wyposażony w system stabilizacji podczas skrętów TPU Shank

7. Anatomiczna, wyjmowana wkładka EVA samo dopasowująca się do kształtu stopy pokryta filcową ociepliną

8. Technologia KEEN.DCR™: gumowa podeszwa o podwójnej gęstości Dual Climate Rubber reagująca na zmiany temperatury dla trakcji w każdych warunkach

9. Waga: 547.0 g

 • Rozmiary: męskie EUR 40,5 – 47, damskie EUR 36 – 41
 • Kolory wersji męskiej: Dark Shadow/Chili Pepper, Dark Earth/Gargoyle
 • Kolory wersji damskiej: Gargoyle/Azure Blue, Black/Tawny Olive
 • Cena: 549,95 zł

Timmons Mid

Timmons Mid to klasycznie miejski but męski czerpiący inspirację ze stylistyki charakterystycznej dla kultury deskorolkarzy. Wyróżnia się wyjątkową wygodą noszenia i przyjazną środowisku naturalnemu konstrukcją.

KEEN, Timmons MidKEEN, Timmons Mid

Wykonana z nubuck’owej skóry wodoodporna warstwa wierzchnia i wnętrze z naturalnego płótna połączone zostały z niebrudzącą podłoża podeszwą z naturalnej gumy przy zastosowaniu metody wulkanizacji. Umożliwiło to wyeliminowanie z produkcji szkodliwych dla środowiska klei.

Twoje stopy rozkochają się również w wygodzie, jaką zapewni im wykonana z odzyskiwanej pianki poliuretanowej oraz korka anatomiczna wyjmowana wkładka z systemem Keen.Cush™, która sama dopasuje się do stopy.

To wszystko czyni z modelu Timmons Mid ekologiczne buty z charakterem idealne do noszenia przez cały weekend lub w każde wolne popołudnie.

 • Rozwiązania techniczne i specyfikacja:

1. Warstwa wierzchnia wykonana z nubuck’owej skóry

2. Wnętrze wykonane z naturalnego płótna

3. Sznurowanie z siedmioma parami oczek wykonanych z pochodzącego z odzyskiwanego aluminium

4. Anatomiczna wyjmowana wkładka z systemem Keen.Cush™ samo dopasowująca się do stopy, wykonana z odzyskiwanej pianki poliuretanowej oraz korka

5. Wykonana z naturalnej gumy, niebrudząca podłoża podeszwa „Non Marking”

6. Przyjazna środowisku naturalnemu konstrukcja stworzona w procesie wulkanizacji

 • Rozmiary: EUR: 40,5 – 47
 • Kolory: Black, Slate Black
 • Cena: 399,95 zł

Więcej informacji na stronie: www.keen.pl

Źródło: KEEN

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0