HomeNowości z rynku

Spokojna głowa z kaskami i goglami Carrera

Wszystko wskazuje na to, że nowy sezon narciarski 2011/2012 będzie naprawdę udany. Meteorolodzy już zapowiadają znakomitą pogodę i intensywne opady śniegu. Jednak szusując nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Spokojną głowę i sprawne oczy zapewnią kaski i gogle Carrera.

Niestety stok jest miejscem, gdzie często musimy wybierać pomiędzy atrakcyjnym wyglądem, a bezpieczeństwem. Teraz jednak – dzięki włoskiej firmie Carrera – nie musimy iść na kompromis. Zaawansowane technologie konstrukcyjne zmaksymalizują bezpieczeństwo, a oryginalne wzornictwo pozwoli na zachowanie stylowego wyglądu.

W ofercie słynnej włoskiej firmy każdy znajdzie coś dla siebie. Kobietom spodoba się na pewno modny wygląd kasków połączony z najnowszą technologią. Na tym polu wyróżniają się głównie produkty z linii Perla, Desire, Sin oraz C-Lady. Wszystkie zostały wykonane w połyskującym kolorze, znajwyższych jakości materiałów i wykończone w najlepszym, włoskim stylu. Modele te charakteryzują się także zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii, które pozwalają cieszyć się maksymalną radością z jazdy i wysokim bezpieczeństwem.

Carrera, kask PerlaCarrera, kask Perla

Na uwagę zasługuje szczególnie model Perla. Dostępny jest on w klasycznym białym lub czarnym kolorze, z nietuzinkowym wzorem z boku kasku. Komfort odczujemy dzięki delikatnej wyściółce, zapewniającej jednocześnie dobre odprowadzanie wilgoci. Zastosowano w nim również system AFS, zapewniający wygodną regulację rozmiaru. Ponadto materiał zewnętrzny skorupy został wyposażony w technologię absorpcji energii (ABS), która zagwarantuje bezpieczeństwo w razie upadku. Kask ten możemy kupić za 549 zł. To nieduża cena za najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Innym wyróżniającym się modelem dla Pań jest C-Lady. Dostępny jest w trzech kolorach: białym, czarnym oraz ciemnozielonym. Pod względem wizualnym wyróżnia się finezyjnymi kwiecistymi symbolami oraz interesującym, dynamicznym kształtem. Tak jak w modelu Perla, również w C-Lady zastosowano system AFS oraz delikatną wyściółkę, która jest dodatkowo wyjmowana. Kask charakteryzuje się także doskonałym dostosowaniem do panujących warunków pogodowych. Dzięki aktywnej wentylacji można kontrolować dopływ powietrza do wewnątrz kasku, zwiększając go lub całkowicie blokując. Ponadto zastosowane nauszniki można odpinać. Model ten kosztuje zaledwie 279 zł.

Carrera, kask SinCarrera, kask Sin

Carrera dysponuje też dużą ofertą kasków dla mężczyzn. Ciekawym modelem o agresywnym i dynamicznym wyglądzie jest Armor. „Armor” znaczy po angielsku zbroja i taka też jest jego wytrzymałość. Kask pomimo swojego „pancernego” wyglądu jest niezwykle lekki i dobrze się sprawdzi nawet w przypadku parogodzinnego szusowania. Technologia ABS zagwarantuje bezpieczeństwo w razie upadku, a aktywna wentylacja, system AFS oraz oddychająca wyściółka zapewnią dodatkowy komfort podczas uprawiania sportu. Armor możemy nabyć za 319 zł.

Carrera, kask ArmourCarrera, kask Armour

Jeżeli panowie lubią żywe kolory mogą wybrać kask Thunder (ang. piorun). Można go kupić w dwóch wariantach czarno-białych oraz czerwono-białym. Użyte w nim technologie są takie same jak w przypadku kasku Armor, cechuje go jednak większa smukłość i dynamiczność linii. Koszt kasku Thunder to 299 zł.

Warto wspomnieć też o modelach dla najmłodszych: CJi oraz Tribe. Obydwa kaski charakteryzują się miłym dla oka, dziecięcym wykończeniem, klasyczną linią i kolorowymi wzorami, także z motywami nawiązującymi do kreskówek. To co je różni, to zastosowana technologia. Kask CJi został wyposażony w technologię in-moduling. Polega ona na połączeniu wewnętrznej skorupy z zewnętrzną warstwą poliwęglanową. Dzięki temu jest on lekki, a jednocześnie zachowuje wysoką zdolność absorpcji energii. Komfort pociechom zapewnia pasywna wentylacja oraz oddychająca wyściółka, zapewniająca dobre odprowadzanie wilgoci.

Carrera, kask TribeCarrera, kask Tribe

Model dla najmłodszych Tribe cechuje inny rodzaj zabezpieczenia – ABS. Ponadto wyposażono go w oddychającą wyściółkę, aktywną wentylację i system AFS.

Kaski te dostępne są w cenach 239 zł (CJi) oraz 349 zł (Tribe).

Kaski są całkowicie kompatybilne z goglami marki Carrera. Również ich, w ofercie włoskiej firmy nie brakuje. Warto wymienić trzech przedstawicieli klasy dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Okulary Cliff SPH, poza oryginalnym wzornictwem, wyróżniają się zaawansowaną technologią produkcyjną. Dzięki niej okulary pochłaniają 100% szkodliwego promieniowania UV. Ponadto zastosowanie podwójnej szyby z systemem S.A.S, pokrytej warstwą AtiFog i AntiScratch powoduje, że szyba nie zniekształca obrazu, nie parują i są odporne na zarysowania.

Carera, gogle Cliff SPHCarrera, gogle Cliff SPH

Okulary Jewel dla kobiet wyposażone są w podwójną szybę z filtrem UV. Podobnie jak Cliff SPH pokryte zostały powłoką AtiFog i AntiScratch. Materiały wykończeniowe są antyalergiczne.

Równie atrakcyjnie prezentują się okulary dla dzieci Roger. Poza wspomnianymi technologiami są bardzo elastyczne, odporne na uderzenia i połamanie.

Carrera gogle RogerCarrera gogle Roger

Gogle dostępne są w cenach 399 zł (Cliff SPH), 299 zł (Jewel) oraz 99 zł (Roger).

Włoskie produkty są dawna obiektem pożądania. Przykładem mogą być luksusowe sportowe samochody, albo ubrania najsłynniejszych światowych projektantów, pochodzących właśnie z Półwyspu Apenińskiego. Teraz każdy miłośnik białego szaleństwa może pozwolić sobie na oryginalny włoski styl. Dzięki kaskom i goglom Carrera również na stoku wygląda się świetnie bez potrzeby rezygnowania z bezpieczeństwa.

Michał Wierzbicki

Multi Communications

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0