HomeRynek outdoor

Therm-A-Rest świętuje swój jubileusz z festiwalem Banff

Therm-A-Rest z okazji 40-lecia został jednym z głównych sponsorów tegorocznego festiwalu Banff Mountain Film and Book Festival oraz North American Film Tour. 

Utworzony w Kanadzie trzydzieści sześć lat temu Banff Mountain Film nad Book Festival stał się największym tego typu wydarzeniem na świecie. Festiwal prezentuje najlepsze światowe kino, książki i fotografie dotyczące tematyki górskiej, wspinaczki, środowiska naturalnego, przygód, życia na łonie natury i kultury górskiej. Co roku przyciąga największe sławy wspinaczki, twórców filmowych i miłośników sportów ekstremalnych. Festiwal rozpocznie się już 29 października i potrwa do 6 listopada 2011 roku.

Banff Mountain Film and Book Festival jest kultowym wydarzeniem dla społeczności outdoorowej – mówi Mona West, dyrektor wydziału marketingu Therm-A-Rest. – Jest dla nas naturalne świętować nasze 40-lecie z ludźmi, którzy tak wiele nocy spędzili w outdoorze, którzy spotykają się aby dać się zainspirować duchem przygody.


W 1972 roku, kiedy to przyznano patent na pierwszy na świecie nadmuchiwany materac, Therm-A-Rest rozpoczął produkcję w fabryce w Seattle. Nowy materac gwarantował ciepły i komfortowy sen na świeżym powietrzu.

Czterdzieści lat później, po otrzymaniu ponad czterdziestu nagród i wyprodukowaniu ponad piętnastu milionów materacy, Therm-A-Rest pozostaje światowym liderem w dziedzinie komfortowego snu na świeżym powietrzu.

Z okazji 40. rocznicy Therm-A-Rest wyprodukował limitowaną linię materacy w stylu retro, wzorowanych na oryginale z 1972 roku. Czterdzieści sztuk materacy zostanie rozlosowanych podczas festiwalu Banff.

Therm-A-Rest, limitowana wersja materaca na 40. rocznicęTherm-A-Rest, limitowana wersja materaca na 40. rocznicę

Limitowana wersja materacy posiada logo w stylu retro – pierwotnie narysowane odręcznie przez współzałożyciela firmy, obecnego przewodniczącego zarządu i głównego testera produktów John’a Burroughsa. Modele mają powszechnie znany, kojarzony z marką żółty kolor. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej pianki materace te są najlżejszymi, najbardziej komfortowymi i najcieplejszymi z pośród wszystkich materacy z kategorii Fast&Light. Tym samym łączą przyszłość z przeszłością.

Materace posiadają także świecący w ciemności zawór, a spód wykonano z miękkiego, antypoślizgowego materiału. W ograniczonej ilości dostępne będą w sprzedaży w 2012 roku.  

Banff Mountain Film and Book Festival jest reprezentowany przez National Geographic, The North Face, Parks Canada i Redwood Creek; sponsorami są: Deuter, OR (Outdoor Research), Central Asia Institute, PrimaLoft, Tom’s of Maine, Therm-a-Rest ze wsparciem MSR (Mountain Safety Research), Fernie Alpine Resort, Petzl, World Expeditions, Kicking Horse Coffee Company, Mountain Equipment Co-op, Canadian Broadcasting Corporation, Calgary Herald oraz Alberta Foundation for the Arts.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0