HomeRynek outdoor

Polartec® Neoshell® nagrodzony za innowacyjność Derryck Draper Award

Polartec® Neoshell® – pierwsza oddychająca i wodoodporna dzianina stworzona przez Polartec – została uznana za najbardziej innowacyjny produkt, który pojawił się na rynku w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nagrodę dla Polartec® Neoshell® przyznali outdoorowi specjaliści zrzeszeni w brytyjskim Outdoor Writers and Photographers Guild.

Zasada działania Polartec NeoShellZasada działania Polartec® NeoShell®

W tym roku jury konkursu tworzyli: Chris Townsend, Judy Armstrong, Graham Thompson and Tom Hutton.

Chris Townsend, który testuje odzież i sprzęt dla magazynu TGO, powiedział: Polartec® Neoshell® posiada najlepiej oddychającą membranę jaką kiedykolwiek miałem okazję testować.

Natomiast Whilst Graham Thompson (magazyn „Trail”), stwierdził, że: Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że tego typu dzianina jest dostępna w kilku różnych gramaturach.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=Tyw6pnpp0o4]

Roly Smith, prezes Outdoor Writers and Photographers Guild, wyjaśnia decyzję jury: W tym roku sędziowie byli jednomyślni w kwestii przyznania nagrody dla Polartec® Neoshell®. Większość membran „pracuje” tylko wtedy gdy wytworzy się wysoka temperatura i ciśnienie wewnątrz ubrania; ale Polartec® Neoshell® działa inaczej, ponieważ pozwala na przepływ powietrza z zewnątrz w celu szybszego odprowadzenia wilgoci. Właśnie to innowacyjne rozwiązanie – i oczywiście końcowy produkt – tak bardzo zaimponowało sędziom.

Eric Yung, Marketing Manager Polartec Europe mówi: Pracowaliśmy nad tym produktem przez ostatnie 5 lat i uważamy, że nasz wysiłek się w pełni opłacił. Odbiór dzianiny jest fenomenalny – opinie, jakie docierają do nas od użytkowników odzieży wykonanej z Polartec® Neoshell® są po prostu niesamowicie pozytywne.

Odzież wykonana z Polartec® Neoshell® jest już dostępna w sklepach na całym świecie w postaci: kurtki Zion od Marmot; Alpamayo od Vaude, kurtki Supernova od marki Montura; Apoc od Westcomb; odzież z serii: Neo Stretch marki Rab, Gipfelgrat od Mammut i Snaefell od 66NORTH®.

Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0