HomeImprezy outdoor

Miej odwagę! – II edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego

Alpinus Expedition Team oraz Olga Morawska zapraszają do udziału w II edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę!

Projekty można zgłaszać już od wtorku 8 listopada 2011 r. do wtorku 31 stycznia 2012 r. do godz. 24.00, na stronie www.alpinus-miejodwage.pl. Ogłoszenie zwycięzcy II edycji Memoriału tradycyjnie odbędzie się podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni, w dniach 9-11 marca 2012 r.

Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału:

Bardzo się cieszę, że kolejny raz damy szansę miłośnikom podróży i sportu. I edycja Memoriału okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zarówno zainteresowanie naszą akcją, jak i poziom zgłoszonych projektów mile nas zaskoczyły, dlatego też zdecydowaliśmy się nagrodzić więcej osób w ramach Alpinus Testing Team. Już jestem ciekawa tegorocznych propozycji i pomysłów.

Do 31 stycznia 2012 r. poprzez stronę www.alpinus-miejodwage.pl można zgłaszać projekty wypraw różnych aktywności: poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich czy żeglarskich (regulamin konkursu dostępny pod tym adresem). Wszystkie zgodne z regulaminem projekty są publikowane na stronie Memoriału, a od 1 lutego przez miesiąc każdy może zagłosować na najciekawszy jego zdaniem projekt.

O wygranej zdecydują głosy Internautów (50%) oraz ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus oraz członkowie Alpinus Expedition Team.

Przy wyborze projektów pod uwagę brane będą oryginalność, pomysłowość, ale także prawdopodobieństwo realizacji zaproponowanych wypraw. Główna nagroda Memoriału to roczne członkostwo w elitarnym zespole Alpinus Expedition Team oraz wsparcie finansowe umożliwiające realizację wymarzonego projektu. Wyniki II edycji Memoriału zostaną ogłoszone w marcu 2012 r. podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni. W tej edycji już oficjalnie, w ramach nowo powstałego projektu Alpinus Testing Team, nagrodzone zostanie dodatkowe 5 pomysłów zgłoszonych do Memoriału.

Przypomnijmy, zwycięzcą pierwszej edycji Memoriału bezapelacyjnie został projekt Stefana Czernieckiego „Śladem szeptu amazońskiego potoku”. Jego autor wszedł w skład zespołu Alpinus Expedition Team, a już 11 listopada wyrusza do Amazonas na południu Wenezueli zrealizować wymarzoną wyprawę.

Stefan Czerniecki (fot. arch. Alpinus Expedition Team)Stefan Czerniecki (fot. Monika Strojny)

Projekt będzie wiązał się m.in. z kilkudniową przeprawą łodziami w górę Orinoco. W jej ramach odbędzie się także pionierska, kajakowa eksploracja bezimiennych cieków – dopływów Rio Cunucunuma oraz Orinoco.

Planowana jest również eksploatacja zielonego przedmurza okolicznych, często bezimiennych, tepuis – skalnych ostańców, jednych z najstarszych gór świata. Przy sprzyjających okolicznościach Czerniecki chciałby stanąć na wierzchołku jednego z nich. Ogromnym wyzwaniem będzie dotarcie w serce regionu Amazonas, gdzie od 25 lat żaden z wenezuelskich naukowców nie otrzymał od wojska ani urzędu ochrony środowiska pozwolenia na legalną eksplorację tych terenów. 

Dlatego, jak mówi Czerniecki:

Niezwykle ciężko określić dokładny plan przedsięwzięcia: kraj, do którego lecę, jest chyba najbardziej nieprzewidywalnym na i tak już nieobliczalnym kontynencie latynoamerykańskim. Jedno jest pewne: przygody będą. Oby tylko szczęśliwe. Będziecie mogli je śledzić na stronie Memoriału www.alpinus-miejodwage.pl.

Pomysł Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! zrodził się z potrzeby uczczenia pamięci wybitnego wspinacza i himalaisty oraz promowania jego sposobu na życie – pasji, pozytywnej energii, odwagi spełniania marzeń, poszukiwania nowych wyzwań.

Zenon Raszyk, przedstawiciel marki Alpinus:

Zdecydowaliśmy się na realizację Memoriału im. Piotra Morawskiego, ponieważ uważamy, że warto zachęcać ludzi do aktywnego eksplorowania świata i wspierać ich w dążeniu do realizacji ekstremalnych i nietuzinkowych wyzwań. Chcielibyśmy w ten sposób zarażać pasją odkrywania, tak jak swego czasu robił to Piotr. Dlatego już drugi raz zapraszamy chętnych do udziału w Memoriale i walki o członkostwo w Alpinus Expedition Team.

Memoriał jest bardzo otwartym projektem, do udziału w którym zachęcamy wszystkie również początkujące lub mało znane osoby, które dzięki naszemu wsparciu mogą zaprezentować się szerszej publiczności. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednim roku uczestnicy przestawią fascynujące projekty i odkryjemy młode i pełne pasji osoby, które będą popularyzować swoimi działaniami outdoor, podróżowanie lub wspinaczkę tak jak kiedyś robił to Piotr.

Źródło: Alpinus

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0