HomeNowości z rynkuImprezy outdoor

Zachowaj energię na wspinanie, nie wpinanie – Diablo Revolution

Beal zaprezentuje jutro nową linę wspinaczkową – Diablo. Z tej okazji zorganizowano wydarzenie na Facebooku: Diablo Revolution. Hasłem akcji jest: Zachowaj energię na wspinanie, nie wpinanie (Keep your energy for climbing, not for clipping).

Jutro w godzinach od 17 do 20 na profilu Diablo Revolution ukażą się testy liny, a wśród testerów zagoszczą m.in. Niña Caprez, Tony Lamiche, Sean Villanueva, Olivier Fourbet. Wspinacze opowiedzą o swoich wrażeniach dotyczących liny, a także odpowiedzą na pytania użytkowników. Jednocześnie zostanie otwarta strona www.diablo-revolution.com.

Dostępny jest już film, prezentujący nową linę:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=9zI7OewaziE&feature=youtu.be]

Diablo została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym ispo Outdoor Award 2011.

Diablo 10.2 jest pierwszą liną do użytku outdoorowego wyprodukowaną w technologii Unicore. Jest to technologia produkcji, która pozwala połączyć rdzeń z oplotem bez pogorszenia giętkości liny. To z kolei eliminuje poślizg oplotu nawet w najtrudniejszych sytuacjach – jeśli oplot ulegnie rozdarciu, rdzeń wciąż pozostaje z nim połączony. Mała średnica liny zwiększa jej elastyczność, podczas gdy gruby, odporny na przetarcia i gęsto tkany oplot minimalizuje zużycie.

Lina Diablo 10.2 Unicore marki BealLina Diablo 10.2 Unicore marki Beal

Jury nagrody skomentowało swoją decyzję: Modelem Diablo 10.2 Unicore marka Beal zainicjowała przełomowy proces produkcji lin wspinaczkowych. Nowa technologia produkcji oferuje zwiększone bezpieczeństwo i optymalizuje wygodę prowadzenia, a także maksymalny komfort dla wielu zastosowań zarówno na panelu, jak i w warunkach outdoorowych.

Informacje o jutrzejszym, internetowym evencie dostępne są na Facebooku (jest także polskie wydarzenie, utworzone przez dystrybora marki Beal – firmę AMC) oraz na stronie: www.diablo-revolution.com.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0