HomeImprezy outdoor

Simone Moro będzie promował książkę w krakowskim sklepie Adventure Sports

Simone Moro – członek teamu wspinaczkowego The North Face, jeden z najlepszych himalaistów na świecie będzie gościem sieci sklepów sportowych Adventure Sports.

2 grudnia w sklepie Adventure Sports znajdującym się w krakowskiej Galerii Kazimierz Simone Moro będzie promował swoją książkę „Kometa nad Annapurną”. Każdy kto odwiedzi sklep w godzinach pomiędzy 18:00, a 19:00 będzie mógł spotkać się z tym wybitnym i wszechstronnym himalaistą oraz zdobyć jego autograf. 

Simone Moro z teamu wspinaczkowego The North Face jest zaliczany do grona najlepszych himalaistów na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. pierwszym zakończonym sukcesem, zimowym wyprawom na ośmiotysięczniki Shisha Pangma, Makalu i Gasherbrum II.

To właśnie zimowa wspinaczka na najwyższe szczyty na Ziemi zdecydowała o bliskich związkach Włocha z Polską. Od wielu lat przyznaje, że jedną z jego największych inspiracji jest historia i ludzie związani z polskim himalaizmem zimowym.

„Komenta nad Annapurną” to historia wyprawy Simone Moro z 1997 roku, kiedy to w lawinie zginął Anatolij Bukriejew – jego partner wspinaczkowy. Książka jest nie tylko poruszającym zapisem zdarzeń, ale i głęboką refleksją nad przyjaźnią w górach i wpływem jaki miała wspinaczka na życie Simone More.

Simone Moro wraz z Denisem Urubko, partnerem z ekspedycji na Gasherbrum II i szykowanej właśnie zimowej ekspedycji The North Face na Nanga Parbat, będą również gośćmi rozpoczynającego się 2 grudnia Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Więcej informacji na ten temat festiwalu znaleźć można na stronie www.kfg.pl

Współorganizatorem wizyty Simone Moro w sklepie Adventure Sports jest firma The North Face.

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0