HomeRynek outdoor

Magnetron marki Black Diamond zdobywa nagrodę Best of What’s New magazynu Popular Science

Technologia Magnetron marki Black Diamond Equipment została uhonorowana nagrodą Best of What’s New 2011, przyznawaną corocznie przez magazyn Popular Science. Nagroda wręczana jest 100 produktom i technologiom.

Nowa, opatentowana technologia Magnetron firmy Black Diamond, która została zastosowana w karabinkach Magnetron RockLock i Magnetron GridLock, otrzymała nagrodę w kategorii Rekreacja.

Magnetron RockLock, Black DiamondMagnetron RockLock, Black Diamond

Przez 24 lata Popular Science nagradzał innowacje, które zaskakują i zachwycają – te, które posiadają pozytywny wpływ na nasz świat dzisiaj i rzucają wyzwanie naszym wyobrażeniom na temat tego, co jest możliwe w przyszłości – mówi Mark Jannot, redaktor naczelny magazynu Popular Science. – Nagroda The Best of What’s New jest najwyższym wyrazem uznania naszego magazynu dla tych osiągnięć, a 100 zwycięzców – wybranych spośród tysięcy uczestników – reprezentuje najwyższy poziom w swojej dziedzinie.

Każdego roku redaktorzy Popular Science dokonują przeglądu tysięcy produktów w poszukiwaniu 100 najlepszych innowacji technicznych roku, przełomowych produktów i technologii, które stanowią znaczący postęp w swoich dziedzinach.

Zwycięzcy – najciekawsze nowości danego roku – zostają włączeni do grudniowego wydania magazynu Popular Science, najbardziej poczytnego numeru roku od czasu debiutu nagrody w 1987 roku. Best of What’s New przyznawane są 100 nowym produktom i technologiom w 11 kategoriach: motoryzacja, lotnictwo i kosmonautyka, komputery, inżynieria, gadżety, zielone technologie, rozrywka domowa, bezpieczeństwo, technologie domowe, zdrowie oraz rekreacja.

Podczas gdy większość karabinków z blokowanym zamkiem polega wyłącznie na technologiach opartych na sprężynach, w karabinkach Magnetron zastosowano nowy pomysł. Karabinki RockLock i Magnetron GridLock wykorzystują innowacyjną metodę blokowania: gdy zamek jest otwarty, dwa ramiona zamka pozostają rozwarte dzięki sile odpychania magnetycznego. Po zwolnieniu zamka, siła przyciągania między dwoma ramionami i stalową wkładką w nosku karabinka zapewnia bezpieczne, automatyczne zamknięcie zamka. Taka konstrukcja pozwala na łatwą obsługę za pomocą jednej ręki i gwarantuje wygodę oraz bezpieczeństwo.

Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że otrzymaliśmy to wyróżnienie od magazynu Popular Science – mówi Bill Belcourt, dyrektor działu wspinaczkowego w Black Diamond Equipment. – Z każdym nowym produktem staramy się przesunąć standardy projektu, łatwości użytkowania i bezpieczeństwa, a nasza technologia Magnetron jest przełomowa we wszystkich tych trzech dziedzinach. 

Źródło: outdoorindustry.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0