HomeNowości z rynku

adidas Terrex na zimę

Wielu oddałoby dużo, żeby w ogóle jej nie było, albo żeby jak najszybciej minęła. Zima! Dla wspinaczy nadchodzi długo wyczekiwany czas ekstremalnej aktywności.

Raki gotowe, czekany naostrzone – w górę! Dzięki lekkiej i funkcjonalnej kolekcji odzieży dla wspinaczy adidas Terrex przejścia będą szybsze i bezpieczniejsze.

Zimą żadna górska droga nie jest łatwa. Nawet ta, która latem nie sprawia problemu, zimą nabiera nowego oblicza. Zimowe przejścia dają ogromną satysfakcję, ale wymagają szczególnie starannego przygotowania: plan wyprawy musi być dopięty na ostatni guzik, schemat drogi poznany na pamięć, a sprzęt gotowy na najtrudniejsze wyzwania.

Denise i Michi wspinają się na Matterhornie (4477 m n.p.m.) granią FurggenDenise i Michi wspinają się na Matterhornie (4477 m n.p.m.) granią Furggen

Denise i Michi (na zdjęciu powyższej) wspinali się na Matterhorn (4477 m n.p.m.) granią Furggen. To bardzo trudna droga, osiągalna tylko dla najlepszych wpinaczy wyposażonych w niezawodny sprzęt zimowy. Bezpieczne wspinanie w takich warunkach wymaga zaawansowanej technologicznie odzieży, która zapewni ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a po spakowaniu będzie lekka i nie zajmie w plecaku dużo miejsca.

adidas w oparciu o doświadczenia wspinaczy takich jak bracia Huberowie, Beat Kammerlander czy Alex Luger, stworzył kolekcję Terrex, zapewniającą komfort i pewność zdobywania najwyższych szczytów w każdych warunkach.

Kurtka adidas Terrex Swift 3in1 to innowacyjne połączenie warstwy wierzchniej z Gore-Tex® z warstwą wewnętrzną z Primaloftu®. Pierwsza, to oddychająca membrana, dzięki której wspinacz jest chroniony przed wiatrem i śniegiem, druga zapewnia optymalny komfort cieplny. Primaloft® to materiał, który zachowuje właściwości grzewcze nawet wtedy, kiedy jest wilgotny.

adidas Terrex, kurtka Swift 3in1adidas Terrex, kurtka Swift 3in1

Konstrukcja adidas Terrex Swift 3in1 umożliwia łatwe rozdzielenie warstw, dzięki czemu w każdej chwili możliwe jest dostosowanie ubioru do aktualnie panującej pogody. Obie warstwy odzieży wyposażone są w system Formotion™, który zapewnia pełną swobodę każdego ruchu co dla wspinaczy, w czasie dalekich ruchów, jest szczególnie ważne. 

adidas Terrex, kurtka Swift 3in1adidas Terrex, kurtka Swift 3in1

Kurtka jest zaprojektowana z myślą o wspinaczach, którzy potrzebują sprzętu o najwyższej funkcjonalności. Projektanci adidas zadbali o łatwy dostęp do kieszeni po założeniu uprzęży, a specjalna konstrukcja kaptura pozwala na łatwe i szczelne dopasowanie do kasku. Przedłużone rękawy można dostosować do każdych rękawic tak, aby nie narażać dłoni na wychłodzenie. 

Kolorystyka kurtki odpowiada najnowszym oczekiwaniom zdobywców – męska, utrzymana w odcieniach koloru niebieskiego i granatowego, damska – w eleganckim głębokim fiolecie.

adidas Terrex, damska kurtka Swift 3in1adidas Terrex, kurtka W TS 3-1 GX

adidas Terrex, damska kurtka Swift 3in1adidas Terrex, kurtka W TS 3-1 GX

Spodnie adidas Terrex Windstopper Softhell Pant pozwolą na swobodne poruszanie się w śniegu oraz w czasie nawet największego wiatru, chroniąc ciało przed chłodem. Materiał Windstopper Softshell zapewnia pełną ochronę przed wiatrem oraz wilgocią, a zastosowany system Formotion™ pozwoli pewnie wykonać każdy krok. Komfort ich noszenia gwarantują mocne szelki. 

adidas Terrex, spodnie Windstopper Softshelladidas Terrex, spodnie Windstopper Softshell

Uzupełnieniem zimowego stroju są buty adidas Terrex Trek FM GTX, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się w wymagających warunkach zimowych. Wodoodporna membrana Gore-Tex® zapewnia utrzymanie stóp suchych, a wysoka cholewka gwarantuje maksymalną stabilność. Zastosowane w podeszwie systemy Formotion™ oraz adiPRENE® sprawią, że wygoda i pewność będą towarzyszyły Ci na każdym kroku.

adidas Terrex, buty Trek FM GTXadidas Terrex, buty Trek FM GTX


Dla Denise’a i Michi przejście trudnej drogi na grani Fruggen było nie tylko wyzwaniem, ale przede wszystkim prawdziwą przyjemnością.

adidas jest dumny, że może wspierać wielkich wspinaczy i ich przejścia. 

Ceny:

  • Kurtka adidas W TS 3-1 GX – 1699 PLN
  • Kurtka adidas Terrex Swift 3in1 – 1699 PLN
  • Spodnie adidas Terrex Windstopper Softhell Pant – 1049 PLN
  • Buty adidas Terrex Trek FM GTX – 849 PLN

Więcej informacji na adidas.com.

Wojciech Nowicki

Goldbach Interactive Poland

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0