HomeRynek outdoor

Metamorfoza Alpinus Expedition Team – Kinga opuszcza zespół

Kinga Baranowska oraz firma Euromark Polska S.A. – właściciel marki Alpinus – podjęli decyzję o rozwiązaniu współpracy. Z końcem grudnia 2011 roku Kinga opuszcza zespół Alpinus Expedition Team.

Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus – wyjaśnia: Kinga to dziś uznana himalaistka, która doskonale sobie radzi. Jako Członek Alpinus Expedition Team (AET) stanęła na szczycie Nanga Parbat, Dhaulagiri, Manaslu, Kanczendzongi i Annapurny – te sukcesy dostarczyły nam wiele radości. Bardzo jej za to dziękujemy i trzymamy kciuki za jej kolejne projekty. Wspólnie z Kingą doszliśmy do wniosku, że czas na zmiany. Marka Alpinus chce znaleźć kolejnych utalentowanych młodych sportowców, którzy potrzebują wsparcia i rzetelnego partnera przy realizacji swoich celów. Właśnie trwa druga edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego „Miej Odwagę”, dzięki temu projektowi, każda osoba która wygra Memoriał automatycznie stanie się honorowym członkiem AET. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne zgłoszenia ciekawych projektów i mamy nadzieję że zwycięzca będzie kolejną nietuzinkową osobowością.

Natomiast Kinga Baranowska mówi: Cieszę się, że przez ostatnie lata byłam członkiem Alpinus Expedition Team, ponieważ dzięki temu mogłam zrealizować kilka ważnych dla mnie wypraw. Jednak nadszedł czas na ustąpienie miejsca innym i równie ambitnym ludziom, którzy bez profesjonalnego wsparcia nie będą mieli możliwości zaistnieć.


Obecny skład Alpinus Expedition Team

  • Edyta Ropek

Przygodę ze wspinaniem rozpoczęła w wieku 19 lat. Nazywana „pogromczynią czasoprzestrzeni” Edyta jest polskim symbolem wspinaczkowej rywalizacji. Od 2002 r. pozostaje niepokonana na krajowych zawodach pucharowych i mistrzowskich. Mistrzyni Europy 2010 w konkurencji wspinaczki na czas. Tym zwycięstwem obroniła tytuł mistrzowski, który wywalczyła dwa lata wcześniej w Paryżu. Ustanowiła też nowy rekord Polski na dystansie 15 m IFSC Speed Record Wall, który wynosi 10,05 sekundy!

  • Jacek Kudłaty

Wspina się już ponad 20 lat, a od 10-ciu jest w czołówce wspinaczy skalnych. Z powodzeniem łączy wspinanie, podróże i fotografię. W jego wykazie widnieje ponad sto dróg o trudnościach 7c-8a pokonanych w stylu On Sight, jedną z nich jest „Mamma Africa” – dziewiczy kawałek skały w RPA który razem z wyceną 8b przeszedł do historii światowego wspinania, jako najtrudniejsza droga wytyczona do tej pory przez polski zespół poza granicami kraju.

  • Piotr Gąsiorowski

Na nartach od 3 roku życia. Kiedy miał 17 lat, narciarstwo zaczął traktować jako sposób na życie – wtedy odkrył narty do ski alpinizmu. To było potwierdzenie jego tezy, że na nartach można pokonać prawie każdy teren i robić to samo, na snowboardzie. W zawodach zaczął startować od 2001 roku. Niestety nigdy jeszcze nie wskoczył na pudło, ale liczy na to, że dzięki wytrwałości w końcu powinno się udać

  • Stefan Czerniecki

Zwycięzca I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego, którego projekt wyprawy zatytułowanej „Śladem szeptu amazońskiego potoku” bezapelacyjnie wygrał w drodze głosowania Internautów i Kapituły. Z wykształcenia kartograf, z zamiłowania podróżnik i dziennikarz. Niepoprawny piewca latynoskich zakątków, rozgadany wielbiciel yerby. A przy tym wszystkim górski dzikus czerpiący przyjemność z kilkudniowego zniknięcia w andyjskiej głuszy.

Katarzyna Moskalik

Projekt77

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0