HomeImprezy outdoor

Skalanka – VIII Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Uczta dla miłośników wspinaczek, wędrówek i łazikowania wszelakiego – czyli dla tych, którzy w jednym miejscu i na płaskim usiedzieć nie mogą.

W naszym specjalnym menu:

  • Ignacy Walenty Nendza

„Lhotse – pierwszy i ostatni ośmiotysięcznik Jerzego Kukuczki”

(Relacja z polsko-brazylijskiej wyprawy na MAKALU w1982 r) 

  • Ekipa Batura Muztagh Pakistan 2011

Relacja z pierwszej wyprawy eksploracyjno-wspinaczkowej Batura Muztagh Pakistan 2011 – jak przewidzieć nieprzewidywalne i co z tym fantem zrobić opowiedzą i zademonstrują na slajdach członkowie Klubu Wysokogórskiego Kraków: Maciek Chmielecki, Jakub Gałka, Piotrek Picheta i Mikołaj Pudo

  • Piotr Kalicki

Patagonia oraz Slajdowisko z Peru, kraju w którego jeden departament jest większy od Francji, a ludzi tam mniej niż w połowie Polski; gdzie wśród prekolumbijskich ruin przechadzają się duchy przodków i konkwistadorów; gdzie lamy przeglądają się wraz z wulkanami w najwyższym żeglownym jeziorze świata; gdzie wszystko jest inne, a takie znajome.

Atmosferę będzie podgrzewał muzycznie Marek „Makaron”.

W ramach strawy dla ducha szczególnie polecamy pokaz filmu „Bieg Kukuczki” (reż. Alina. Markiewicz, Dariusz. Załuski, Polska, 2009, 44 min)

Wreszcie finałowy wieczór 7.01.2012 – aukcja ciekawego sprzętu turystycznego ( dochód z aukcji zostanie przekazany na konto WOŚP).

Jak do nas dotrzeć? 

Studencki Schron Turystyczny „Skalanka” położony jest w grupie Wielkiej Raczy, czyli tzw. Worku Raczańskim (przy czerwonym szlaku ze Zwardonia na Wielka Raczę, na południowo-wschodnim zboczu Skalanki (867m. n.p.m.) stronę przełęczy Graniczne. Dojście czerwonym szlakiem ze Zwardonia na Skalankę zajmuje około 40 minut.

Trasy alternatywne:

1. Dla zawodowców – bez znaków od strony miejscowości Sól wzdłuż potoku Slanica.

2. Dla amatorów – trasa szlakami: najpierw czerwonym na Rachowiec, następnie czarnym po grzbiecie Orawcowej i znów czerwonym do chatki od strony Zwardonia. 

Głodni wrażeń? ZAPRASZAMY!!!

Więcej informacji na stronach:

www.orkiestra.e-beskidy.com

www.chatkaskalanka.com

www.gory-szlaki.pl

Źródło: wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0