HomeRynek outdoor

Jeden z założycieli Lowe Alpine – Jeff Lowe został Honorowym Prezesem marki

Jeff Lowe, ikona alpinizmu i pionier branży outdoor został Honorowym Prezesem marki Lowe Alpine. Jest to kolejny strategiczny krok marki, która w najbliższym czasie chce odzyskać pozycję lidera w zakresie innowacji i jakości produktów outdoorowych.

Jeff Lowe, Honorowy Prezes marki Lowe Alpine (fot. Lowe Alpine)Jeff Lowe, Honorowy Prezes marki Lowe Alpine (fot. Lowe Alpine)

Markę Lowe Alpine założył starszy brat Jeffa – Greg Lowe w 1967 roku. W 1970 roku bracia Lowe: Jeff, Greg i Mike, połączyli silły aby wspólnie pracować nad stworzeniem i sprzedażą innowacyjnej, technicznej odzieży wspinaczkowej i plecaków. W ciągu dziesięciu lat Lowe Alpine stała się czołową marką w Ameryce Północnej i Europie.

Podczas gdy w latach 80. marka nadal rosła, wysokie cła i koszty produkcji doprowadziły braci do sprzedaży ulokowanej w Kendal (Wielka Brytania) Lowe Alpine. Począwszy od 1988 roku, bracia Lowe przestali być właścicielami marki.

Następne lata przyniosły Lowe Alpine doświadczenia zarówno globalnego dobrobytu, jak i trudnych czasów, gdy wielu zmieniających się właścicieli marki walczyło o utrzymanie jej na wysokim poziomie.

W październiku 2011 roku Lowe Alpine zakupiła firma Equip Outdoor Technologies Ltd. Pracując nad odzyskaniem potencjału marki, Equip intensywnie inwestuje w projekty odzieży i plecaków, marketing i rozwój struktury wsparcia. Siedziba Lowe Alpine wróci również do swojego długo niewidzianego domu w Kendal, zaś jej amerykańska spółka zależna będzie prowadzić działalność z siedziby w Louisville, w stanie Kolorado.

Lowe Alpine zaczyna na nowo i wprowadzenie Jeffa Lowe do zespołu jest idealnym powrotem marki do jej innowacyjnych i inspirujących pomysłów, które właśnie Jeff zapoczątkował – mówi David Udberg, dyrektor zarządzający Lowe Alpine. – Bracia Lowe są częścią tkaniny, z której uszyta jest branża outdoor. Stworzyli tą legendarną markę i przyczynili się do ukształtowania całego przemysłu outdoorowego, oddając swoje serce i duszę wszystkiemu czego się dotknęli. Długo oczekiwałem na możliwość ponownego połączenia Jeffa z marką, która nosi jego imię i na powrót do tego, czym tak naprawdę jest marka Lowe Alpine. Cieszymy się, że się nam to udało.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=Raq41U_C9PU]

Wkład Jeffa Lowe w rynek outdoor trudno sprowadzić tylko do Lowe Alpine. W trakcie swojej kariery Jeff rozwinął kilkanaście nowoczesnych marek outdoorowych. Nie będąc nigdy w jednym miejscu przez dłuższy czas, Lowe jest także ojcem nowoczesnej wspinaczki i wspinaczki mikstowej – jest jednym z pionierów stylu alpejskiego, który propagował w różnych częściach świata. Został uhonorowany licznymi nagrodami, w tym jest członkiem honorowym American Alpine Club oraz British Alpine Club – są to najwyższe wyróżnienia przyznawane przez te kluby.

[video:http://vimeo.com/22566665]

Jeff zakończył swoją imponującą, 40-letnia karierę wspinaczkową w 2002 roku, kiedy to zdiagnozowano u niego nieznaną chorobę neurodegeneracyjną. Pomimo to Jeff jest nadal pełen zapału do aktywnej działalności w branży outdoorowej. Pytany o rolę, jaką będzie grać w Lowe Alpine powiedział: Jestem szczególnie wdzięczny za możliwość tchnięcia świeżego oddechu w mojego dawnego avatara. Jestem przekonany, że dzięki tak oddanemu zespołowi przez wiele lat będziemy obserwować markę Lowe Alpine biorącą udział w przygodach dużych i małych.

Pełniąc rolę Honorowego Prezesa, Jeff będzie mógł realizować swoją pasję i wizję, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem z marką, która nosi jego imię.

Pierwszym zadaniem, którym zajmie się nowo utworzony zespół Lowe Alpine będzie wparcie finansowe najnowszego projektu Jeffa, filmu pt. Jeff Lowe’s Metanoia, który będzie dokumentem niezwykłego życia i wspinaczek tego wizjonera. Kluczowym punktem filmu będzie legendarne i wciąż jeszcze niepowtórzone, solowe przejście drogi Metanoia na północnej ścianie Eigeru, którego Jeff dokonał w 1991 roku. Premiera filmu odbędzie się latem 2012 roku na targach Outdoor Retailer.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=tUBLSVdTbSY&feature=related]

Więcej o Jeffie Lowe i jego projekcie na stronie: www.jeffloweclimber.com

Źródło: Lowe Alpine

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0