HomeNowości z rynku

Merrell na wąwozowym szlaku – buty Chameleon Thermo 6 Waterproof Synthetic

Wapienny wąwóz, na którym spoczywają Kamienne Księgi. W malowniczym Wąwozie Homole można na nowo poczuć związek z naturą. Z Merrellem spacer przez pienińskie szlaki może być ekscytującą przygodą, zwłaszcza wśród zimowych krajobrazów.

Wąwóz Homole to część rezerwatu przyrody, do którego zaliczany jest nie tylko wąwóz, ale też Czajkowa Skała i boczna część dolinki Koniowskiego Potoku. Miejsce to jest uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych zakątków w Polsce.

Płynący dnem potok Kamionka wyżłobił w wapiennym podłożu fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości, ściany skalne, które robią wrażenie na wszystkich miłośnikach gór i wspinaczki. Powierzchnia rezerwatu to ponad 55 hektarów pięknych, górskich terenów, które warto odwiedzić zarówno latem, jak i zimą. Merrell szczególnie poleca spacer zielonym szlakiem, który rozciąga się wzdłuż wąwozu, a dalej prowadzi przez Dubantowską Dolinkę, Rówieńki i Polanę pod Wysoką na Wysokie Skałki.

Buty Merrell Chameleon Thermo 6 Waterproof Synthetic świetnie sprawdzą się na tej trasie.

Merrell, buty Chameleon Thermo 6 Waterproof SyntheticMerrell, buty Chameleon Thermo 6 Waterproof Synthetic

Izolacja polarowa z antybakteryjną technologią Aegis® i izolacja Thinsulate Ultra 400 g zapewnią ciepło i komfort, nie ograniczając jednocześnie ruchów. Dzięki temu nawet zimą spacery w górach nie będą straszne dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wodoodporna skóra syntetyczna sprawia, że buty są również odporne na wilgoć, co jest szczególnie istotne, gdy chodzimy po wilgotnej ziemi i kamieniach lub mokrej trawie.

Gumowe wzmocnienie na palce sprawia natomiast, że czubek buta jest bardziej sztywny i odporniejszy na ścieranie. Z Merrellem wyprawa przez bardziej kamieniste części szlaku również nie będzie problemem.

Podeszwa Vibran® Chameleon Thermo oraz poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Air Cushion Midsole minimalizują wstrząsy i stabilizują piętę, dlatego poruszanie się w butach Merrell Chameleon Thermo 6 Waterproof Synthetic po nierównych i wyboistych powierzchniach jest bardziej wygodne i komfortowe, niż w zwykłym obuwiu sportowym.

Wybierając się do wąwozu Homole trzeba wiedzieć, że z miejscem tym łączy się wiele legend. Jedna z nich głosi, że wąwóz powstał przy okazji wyrąbywania przełomu Dunajca przez Pana Boga, któremu siekiera odskoczyła podczas ciosów w masyw skalny Pienin.

Inna natomiast mówi, że w skałach, w górnej części wąwozu zapisane są wszystkie losy ludzkie. Dlatego nazywane są Kamiennymi Księgami. Z Homolami związane są też liczne legendy o zaklętych skarbach, ukrytych w skałach wąwozu. Wyprawa w tamte tereny może być więc świetną okazją nie tylko do podziwiania przyrody, ale również okazją do odkrywania lokalnych tradycji, legend i podań.

Źródło: Merrell

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0