HomeNowości z rynku

Nowość od Petzla – czołówka Nao z technologią Reactive Lighting

Petzl prezentuje nową latarkę czołową Nao, wyposażoną w akumulator i technologię REACTIVE LIGHTING – automatycznie dostosowującym się oświetleniem.

Dzięki czujnikowi światła Nao automatycznie i błyskawicznie dostosowuje światło dwóch mocnych diod do potrzeb użytkownika, zapewniając większy komfort, zmniejszając ilość manipulacji do minimum oraz wydłużając czas świecenia. 

Petzl, czołówka NaoPetzl, czołówka Nao

REACTIVE LIGHTING

Technologia REACTIVE LIGHTING to rewolucja w latarkach czołowych. Dzięki czujnikowi światła czołówka dostosowuje błyskawicznie i automatycznie kształt wiązki światła i jej moc w zależności od potrzeb. Użytkownik korzysta z wygodnego, dostosowanego oświetlenia i ma w jak największym stopniu wolne ręce. Tryb automatycznie dostosowującego się oświetlenia wydłuża czas świecenia latarki dzięki zoptymalizowanemu zużyciu akumulatora.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=FZb3k_x067w]

Wygodne i dostosowane oświetlenie

Kształt wiązki światła i moc latarki dostosowują się błyskawicznie do potrzeb (oświetlenie bliskiego zasięgu, do przemieszczania się i dalekiego zasięgu) zapewniając duży komfort używania.

Manipulacje przy latarce zredukowane do minimum

Latarka automatycznie zarządza zmianami (kształt wiązki światła i jej moc), dzięki czemu skoncentrować się na swojej aktywności, bez zmartwień o oświetlenie.

Wydłużony czas świecenia

Technologia REACTIVE LIGHTING wydłuża czas świecenia dzięki optymalnemu wykorzystaniu akumulatora. Ponieważ światło jest dostosowywane do potrzeb, zmniejszone zostaje niepotrzebne użycie mocnego oświetlenia, które szybko zużywa energię.

Automatycznie dostosowujące się oświetlenie

Petzl, czołówka Nao

Czujnik światła jest zintegrowana z latarką czołową i zorientowany w tym samym kierunku co wzrok użytkownika. Czujnik mierzy i analizuje ilość odbitego światła by błyskawicznie i automatycznie dopasować do potrzeb kształt wiązki światła (szeroka i/lub skupiona) oraz moc latarki.

Oświetlenie bliskiego zasięgu


Gdy się patrzy na jakiś obiekt z bliska np sprawdza mapę, robi węzeł czy rozkłada namiot, to wiązka jest bardzo szeroka i ma niewielką moc. Oświetlenie zmienia się automatycznie w zależności od odległości od obiektu.

Oświetlenie do przemieszczania się


Gdy patrzy się przed siebie, np. podczas marszu czy biegu, to wiązka staje się szeroka i ma średnią moc – wystarczającą do zidentyfikowania przeszkód na drodze.

Oświetlenie dalekiego zasięgu


Gdy podnosi się głowę by spojrzeć na obiekt znajdujący się w dużej odległości, np stanowisko albo marker, ilość światła się znacznie zwiększa a wiązka zmienia kształt na skupiony.

Latarka czołowa Petzl Nao będzie dostępna w lipcu 2012 (cena orientacyjna 500 zł).

Więcej informacji na stronie: petzl.pl

Źródło: Petzl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0