HomeImprezy outdoor

Mistrzostwa Polski we Freeskiingu już w najbliższy piątek

Już w najbliższy piątek w Zakopanem rozpocznie się najbardziej widowiskowa impreza zimowa tego sezonu. Na wielkiej skoczni przygotowywanej specjalnie na The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat zobaczyć będzie można niezwykłe freestyle’owe ewolucje narciarzy z całej Europy.

W Zakopanem trwają przygotowania do imprezy, która już czwarty rok z rzędu przyciągnie do zimowej stolicy Polski narciarzy z kilkunastu europejskich krajów. W dniach 27 i 28 stycznia na stoku Harenda odbędzie się The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat – 9. edycja największej i najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo – Wschodniej.

Jak mówi organizator zawodów Andrzej Lesiewski, na budowanej specjalnie na tę okazję skoczni zawodnicy będą mogli zaprezentować najbardziej widowiskowe i trudne technicznie triki – „Dzięki doskonałym warunkom panującym w Zakopanem od początku tego roku, szykujemy konstrukcję, która pozwoli startującym na skoki na odległość ok. 25 metrów. Spodziewamy się trików na najwyższym światowym poziomie.”

W ciągu najbliższych kilku dni na stronie www.pfopen.pl pojawiać się będą krótkie relacje video, dzięki którym śledzić będzie można postępy przygotowań. 

Do startu w zawodach zgłosili się już reprezentanci 12 krajów. Rywalizować oni będą nie tylko o nagrody w gotówce o wartości 22 tysięcy złotych, stylowe tablety Sony oraz kultowe narty Armada Skis, ale także o punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Tour.

The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomasz Gola/fikcja.pl)The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomasz Gola/fikcja.pl)

Po raz 4 w ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski PZN we Freeskiingu. Wśród startujących nie zabraknie oczywiście 3 – krotnego zdobywcy tytułu Szczepana Karpiela – Bułecki. 

27 i 28 stycznia na publiczność czeka także dużo dobrej muzyki, o której energię zadba Red Bull i specjalna strefa chill out przygotowana przez firmę Fiat.

Więcej informacji i program imprezy na www.pfopen.pl

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0