HomeRynek outdoor

Arc’teryx zwycięzcą ISPO Award 2012 w kategorii Outdoor Apparel

Udoskonalony model kurtki marki Arc’teryx – Alpha SV Jacket został zwycięzcą w konkursie ISPO Award 2012, w kategorii Odzież outdoorowa. Kurtka Alpha SV została zaprojektowana dla ambitnych alpinistów, działających w trudnych warunkach pogodowych i terenowych.

Po raz pierwszy Alpha SV pojawiła się na rynku w 1998 roku, i od samego początku zyskała grono zwolenników, otrzymała także wiele nagród. Teraz została udoskonalona o nowy krój i materiały. 

Zastosowano w niej nowy materiał – N80p-X, który spełnia wysokie wymagania stawiane przez markę Arc’teryx w kwesti odporności na ścieranie, wytrzymałości, wysokej oddychalności i wodoszczelności, a przy tym jest aż o 10% lżejszy od poprzedniej wersji tkaniny, z której wykonana była kurtka.

Arc'teryx, kurtka Alpha SVArc’teryx, kurtka Alpha SV

Dzięki współpracy z W.L. Gore i trwającym 5 lat pracom badawczo-rozwojowym nad materiałem, nowa tkanina zyskała wyjątkową trwałość, elastyczność, wprowadzając tym samym kolejny wymiar doskonałości do alpinizmu.

Całkowita masa kurtki spadła z 541 gramów do 491 gramów, bez straty funkcjonalności i wytrzymałości. W nowej wersji zmniejszono obwód klatki piersiowej dla większej efektywności ruchu. Kieszenie napoleońskie, zintergrowany kaptur w technologii Storm Hood, wymienne wkładki HemLock – to standardowe cechy, które nie uległy zmianie.

Arc'teryx, kurtka Alpha SVArc’teryx, kurtka Alpha SV

Arc’teryx w kurtce Alpha SV Jacket udoskonalił technologię, pozostając wiernym tradycyjnej konstrukcji.

Najważniejsze cechy kurtki:

  • wodoszczelny zamek główny WaterTight™
  • pionowe kieszenie piersiowe, dwie kieszenie wewnętrzne, kieszeń na rękawie – wszystkie kieszenie zamykane na laminowane zamki
  • kaptur Hood Storm kompatybilny z kaskiem
  • wymienne wkładki Hemlock, które utrzymują kurtkę we właściwej pozycji podczas noszenia uprzęży
  • krój E3D – poprawia wygodę i dopasowanie kurtki podczas noszenia warstw pośrednich
  • cena: 630 Euro

Kurtka zadebiutuje na rynku w sezonie jesień-zima 2012/2013.

Arc'teryx, kurtka Alpha SV - damskaArc’teryx, kurtka Alpha SV – model damski

 

Źródło: Arc’teryx

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0