HomeRynek outdoor

Zwycięzcy konkursu ISPO Award 2012 – nagrody w segmencie outdoor

Podstawowym kryterium zakwalifikowania się do konkursu ISPO AWARD 2012 była innowacyjność. Jury złożone z dziennikarzy, projektantów, sprzedawców detalicznych i sportowców z całego świata wybrało ostatecznie 260 produktów, które wzięło udział w konkursie. Przedstawiamy czterech laureatów ISPO AWARD 2012, reprezentujących branżę outdoor.

 

Kategoria Accessories Hardware: Czołówka NAO marki Petzl

Petzl, czołówka NaoPetzl, czołówka Nao

Czołówka NAO marki Petzl automatycznie dostosowuje intensywność i rozprzestrzeniania się światła do warunków zewnętrznych i wymagań użytkownika, dzięki czemu przy użyciu akumulatorów zoptymalizowane jest zużycie energii.

Oświadczenie jury: automatyczna regulacja natężenia światła, którą oferuje NAO jest nowością na rynku. Innowacyjną cechą tej czołówki jest także możliwość ładowania za pomocą USB. 

Kategoria Hardware: regulowany zestaw do via ferrata Cable Vario marki Edelrid

Edelrid, zestaw do via ferrata Cable VarioEdelrid, zestaw do via ferrata Cable Vario

Zestaw do via ferrata Cable Vario marki Edelrid jest pierwszym na świecie systemem umożliwiającym dostosowanie siły hamującej w zależności od masy ciała wspinacza, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Absorbery obciążenia zmniejszają energię uderzenia i redukują jego efekt oddziaływania na ciało wspinacza.

Oświadczenie jury: Cablo Vario jest doskonałym rozwiązaniem dla lekkich wspinaczy. Nowa konstrukcja znacznie zwiększa bezpieczeństwo.

Kategoria Apparel: Kurtka Alpha SV Jacket marki Arc’teryx

Arc'teryx, kurtka Alpha SVArc’teryx, kurtka Alpha SV

Funkcjonalność, niska waga, perfekcyjne wykończenie, wysoka trwałość i swoboda ruchu, to wszystko oferuje kurtka Alpha SV Jacket marki Arc’teryx, uszyta z nowego materiału N80p-X Gore-Tex ® Face.

Oświadczenie jury: Alpha Jacket SV zaimponowała nam bardzo wysokim stopniem ochrony, oddychalności i wodoszczelności. Ponadto materiał, z której uszyto kurtkę jest niezwykle trwały.

Kategoria Style: Damska kurtka 3F marki Sympatex 

Sympatex, damska kurtka 3FSympatex, damska kurtka 3F

Sympatex opracował kurtkę 3F specjalnie dla kobiet, które kochają outdoorowe aktywności, modę i kobiecość. Nazwa 3F reprezentuje trzy kluczowe słowa: Function, Fashion i Femininity. Chroniąca przed wodą i wiatrem, doskonale oddychająca kurtka o modnym kroju została wykonana z materiałów certyfikowanych przez bluesign.

Oświadczenie jury: kurtka 3F łączy styl z funkcjonalnością. Jej modny, outdoorowy design wyraźnie odróżnią ją od konkurencji.

Źródło: ISPO Munich

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0