HomeImprezy outdoor

Dziesięć dni do BURNin’ SNOW

Najlepsi snowboardziści i narciarze w Polsce, koncerty KAMP!, Future Folk, Uffie i Hot Chip, darmowe testy sprzętu zimowego i najlepsze imprezy już 10 i 11 lutego w Szczyrku.

Rozpoczyna się odliczanie do największej imprezy zimowej tego sezonu. Już za dziesięć dni Szczyrk stanie się najgorętszym miejscem na sportowej i imprezowej mapie Polski. Wszystko za sprawą BURNin’ SNOW, największych snowboardowych i narciarskich zawodów big air w Polsce i jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych początku tego roku.

Michał Ligocki (fot. Marek Ogień)Michał Ligocki (fot. Marek Ogień)

Już w piątek 10 lutego, na wszystkich odwiedzających Szczyrk czekają emocje związane z rywalizacją 20 snowboardzistów i 20 narciarzy na dużej skoczni zbudowanej specjalnie na zawody. Tylko 8 z nich dostanie szansę na start w sobotnim finale razem z 24 najlepszymi freestyle’owcami w Polsce, którzy zaproszeni zostali do startu.

Na zakończenie dnia i podkręcenie atmosfery przed sobotnimi finałami zagra KAMP! – zespół znany z Burn Selector Festival, którego brzmienie często opisywane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house’u czy chill-wave’u. Na rozpoczynającym się o 20.00 Before Party zagrają także DJ’e: Supra1, I Say Mikey, Kovvalsky i Kosakot.

Główna część imprezy startuje w sobotę 11 lutego o 18.00 koncertem Future Folk, łączącego klubową elektronikę z muzyką góralską.

Godzinę później na najeździe na skocznię pojawi się 32 zawodników biorących udział w zawodach big air.

Snowboardziści powalczą o nagrody warte 15 000 pln i punkty w międzynarodowym rankingu Ticket To Ride (TTR). BURNin’ SNOW będzie pierwszą w historii polską imprezą o statusie 3 gwiazdek tego wyjątkowego cyklu zorganizowanego po raz pierwszy w 2002 roku przez legendę snowboardingu Terje Haakonsena.

Zawody włączone zostały także do międzynarodowego narciarskiego cyklu AFP. Dzięki temu poza nagrodami wartymi 10 000 pln, najlepsi narciarze zdobędą także punkty w rywalizacji o tytuł najlepszego narciarza na świecie.

O 21.00 uczestników imprezy czeka koncert Uffie, która wraz innymi gwizdami wytwórni Ed Banger (przede wszystkim Justice) podbiła kilka lat temu scenę klubową. To nie koniec emocji jakie czekają na wielbicieli dobrej muzyki 11 lutego. O 23.00 rozpocznie się afterparty (wstęp 20 pln), którym zawładną DJ’e Alexis Taylor & Felix Martin z Hot Chip, czyli jednego z najważniejszych zespołów, jakie w ostatniej dekadzie pojawiły się w świecie ambitnej muzyki popularnej. Twórczość muzyków nominowanych w ostatnich latach do nagród Grammy i Mercury Prize łączy fanów niezależnego rocka i muzyki klubowej. Ich zeszłoroczny występ został uznany za jeden z najlepszych na festiwalu Open’er. Na imprezie zagrają także Artur8 i Boy Division.

Do BURNin’ SNOW zostało już tylko 10 dni. Warto pomyśleć o wyprawie do Szczyrku pod koniec przyszłego tygodnia, bo takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było!

Więcej informacji na stronie www.burninsnow.pl.

Marta Lesiewska

Inspired PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0