HomeImprezy outdoor

BURNin‘ SNOW – największe zawody big air w Polsce zakończone

W sobotni wieczór u stóp Skrzycznego w Szczyrku zgromadziło się kilka tysięcy osób. Do jednego z najpopularniejszych polskich ośrodków zimowych przyciągnęła ich największa impreza tego sezonu. W zawodach big air na wielkiej skoczni rywalizowali najlepsi polscy snowboardziści i narciarze. Atmosferę podkręciły występy Future Folk, Uffie i Hot Chip. 

BURNin‘ SNOW 2012 (fot. ogienphoto.com)BURNin‘ SNOW 2012 (fot. ogienphoto.com)

BURNin’ SNOW – pierwsze polskie zawody o statusie 3 gwiazdek cyklu Ticket To Ride z pewnością przejdą do historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń snowboardowych w kraju. Na specjalnie przygotowanej skoczni czołówka polskich zawodników walczyła o nagrody warte 15 000 pln.

BURNin‘ SNOW 2012 (fot. ogienphoto.com)BURNin‘ SNOW 2012 (fot. ogienphoto.com)

Na najwyższym miejscu podium stanął Piotr Janosz, który pokazał trudne technicznie i stylowe tricki. Drugi był Tomek Wolak z teamu Burn, który tego wieczoru był jednym z najwyżej latających zawodników. Trzecim z najlepszych tego wieczora okazał się Kuba Dytkowski, dla którego jest to już kolejny udany weekend po tym jak tydzień temu zajął 4. miejsce w czasie Burn Fire&Steel w Innsbrucku.

Obok snowboardzistów o nagrody warte 10 000 pln rywalizowali także narciarze. Po 3 skokach finałowych na najwyższym miejscu na podium wylądował Bartek Sibiga, wyprzedzając aktualnego Mistrza Polski Szczepana Karpiela i Janka Krzysztofa.

BURNin‘ SNOW 2012 (fot. ogienphoto.com)BURNin‘ SNOW 2012 (fot. ogienphoto.com)

Zawody BURNin’ SNOW stały na niezwykle wysokim poziomie. Zgromadzona publiczność podziwiać mogła takie ewolucje jak np. 900, switch 900, 1080 i switch 1080 zarówno w wykonaniu narciarzy jak i snowboardzistów. Niezwykle widowiskowa oprawa, występy Future Folk, Uffie i Hot Chip i energia, którą zapewnił Burn, z pewnością przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery imprezy, która na długo zapamiętana zostanie przez wszystkich obecnych 11 lutego w Szczyrku.

Obszerna relacja już wkrótce na www.burninsnow.pl i www.facebook.com/burn

Marta Lesiewska

INSPIRED PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0