HomeRynek outdoor

Bakosport przejmuje dystrybucję La Sportivy

Firma Bakosport sukcesywnie poszerza swoje portfolio. W ubiegłym roku do marek Deuter i Tubbs doszedł producent skarpet – Darn Tough. Niedawno pisaliśmy o tym, że firma przejęła pełną dystrybucję produktów marki Ortovox, teraz dołączy do nich La Sportiva.

Znana na całym świecie, włoska marka La Sportiva należy do grona najlepszych światowych producentów specjalistycznego obuwia górskiego, narciarskiego i wspinaczkowego. Marka stara się także zdobyć pozycję lidera na terenie butów do biegania. Na ostatnich targach Outdoor Retailer Winter Market oraz ISPO Munich La Sportiva z sukcesem zadebiutowała z nową kolekcją technicznej odzieży, przeznaczonej dla narciarzy i alpinistów. Projekt niewątpliwie będzie rozwijany. 

Jak wyjaśnia Sylwia Szugzda, współwłaścicielka Bakosport, firma zostaje dystrybutorem marki La Sportiva od dnia 13 kwietnia 2012 roku. W związku z dość krótkim okresem pomiędzy uzgodnieniem ostatecznych warunków współpracy a terminem targów w Kielcach podczas rozpoczynającej się jutro zimowej wystawy produkty La Sportivy nie będą prezentowane. Pełna oferta handlowa zostanie przedstawiona sklepom w ciągu najbliższych dwóch tygodni, w tym czasie uzgodnione zostaną również warunki odbioru wcześniej złożonych przedzamówień.

Poza ugruntowanymi już na rynku produktami La Sportivy, Bakosport zamierza rozwijać w Polsce sprzedaż butów biegowych marki. 

La Sportivę straci ze swojego portfolio firma Summit S.A. – dotychczasowy dystrybutor marki.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0