HomeImprezy outdoor

Spotkania z podróżnikami podczas XVIII Targów NA STYKU KULTUR

Pod hasłem „Szlaki ludzi ciekawych” odbędą się w Łodzi, podczas XVIII Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, spotkania z podróżnikami i miłośnikami dalekich wypraw. Targi startują już w najbliższy piątek. 

Przez trzy targowe dni (24 – 26 lutego) odbędziemy z naszymi Gośćmi podróż przez niemal wszystkie kontynenty, odwiedzając egzotyczne regiony świata, miejsca często niedostępne i nieznane. Spotkania te będą fascynującą przygodą dla miłośników reportaży, a dla niektórych inspiracją do własnych wypraw. Slajdowiska i prezentacje filmów uzupełnią warsztaty z fotografii podróżniczej oraz wykłady z tematyki obejmującej profilaktykę zdrowotną dla osób podróżujących.

W ramach imprezy odbędą się spotkania:

  • ROWEREM PRZEZ ŚWIAT – spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, który od lat realizuje marze­nia zwiedze­nia świata na rowe­rze, łącząc pasję podró­żo­wa­nia z foto­gra­fią i pisa­niem.
  • PUSTYNNE SZLAKI – z psem przez Saharę, autostopem przez Namib, żaglowozem przez Gobi – spotkanie z Anną Grebieniow – która podzieli się wspomnieniami z pustynnych wędrówek.
  • 126 DNI NA KANAPIE – MOTOCYKLEM DOOKOŁA ŚWIATA – spotkanie z Tomaszem Gorazdowskim – dziennikarzem Programu III Polskiego Radia, który odbył podróż dookoła świata motocyklem.
  • KANION COLCA ZDOBYTY – czyli historia 30 lat odkrycia, exploracji, promocji a także ochrony najgłębszego kanionu na Ziemi – spotkanie z Jerzym Majcherczykiem jednym z odkrywców kanionu Colca w Peru.
  • NAMIBIA – 9000 km AFRYKAŃSKIEJ PRZYGODY – spotkanie z Anną Olej-Kobus i Krzysztofem Kobus, podróżnikami, fotografami i dziennikarzami, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata, którzy przez sześć tygodni wraz Synami z Michasiem (3 l.) i Stasiem (2 l.) przejechali 9000 km. odkrywając różnorodne oblicza Namibii.
  • ROLA FOTOGRAFII W ŻYCIU PODRÓŻNIKA… – od pomysłu na wyjazd po doświadczenie i praktyczną wiedzę z każdego zakątka świata – warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, znanym podróżnikiem, fotografem i popularyzatorem fotografii.
  • AZJATYCKIE IMPRESJE – slajdowisko i prezentacja z wyprawy która odbyli fotografowie GOOD PHOTO.PL.
  • AUTOSTOPEM KU WOLNOŚCI – to opowieść o podróży z Wrocławia do Indii autostopem z ideą wolności w tle i perypetiach po drodze.
  • MAGICZNA POLSKA WIELU KULTUR – spotkanie z Anną Olej-Kobus i Krzysztofem Kobus, którzy odkryją przed uczestnikami fascynującej różnorodność Polski! 

W ramach Targów NA STYKU KULTUR zaprezentowana zostanie także wystawa Marka Arcimowicza NEPAL – MIĘDZY GÓRAMI. Wystawa ta to 30 dużych fotografii – obrazów skłaniających do refleksji i odkrywania kraju wciśniętego między najwyższe góry na świecie.

Szczegółowy program i informacje www.nastykukultur.pl oraz www.facebook.com/TargiNaStykuKultur.

Uroczyste otwarcie Targów NA STYKU KULTUR 2012 odbędzie się 24 lutego 2012 (piątek) o godz. 11.00 w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym MTŁ przy ul. Politechniki 2.

Źródło: Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0