HomeImprezy outdoor

Spróbuj się na trasie Pucharu Świata – Salomon Nordic Sunday

Już w niedzielę 26 lutego nie lada gratka dla wszystkich fanów narciarstwa biegowego. W ramach zawodów Salomon Nordic Sunday – bieg V – każdy z narciarzy będzie mógł pokonać pucharową pętlę.

Ze względów na naszych zawodników z pucharowej piątki wycinamy 400 metrów najniebezpieczniejszego odcinka – tłumaczy Beata Lepka, organizator zawodów SNS ze Stacji Jakuszyce. 

Start do zawodów tradycyjnie w niedzielę o godz. 11.00. – Z racji trudności trasy i jej profilu musimy rozdzielić sty dowolny i klasyk o więcej, niż 15 minut i dodatkowo wprowadzić start indywidualny, podobnie, jak na Biegu bez Granic z Harrachova – zapowiada Beata Lepka.

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Tak więc ścigający się klasykiem ruszą o godz. 11.00. Natomiast „łyżwa” – ok. godz. 13.00. Dystans Mini to tym razem wyjątkowo jedna pętla – 4,6 km, a Mega – dwie pętle – 9,2 km. Start będzie indywidualny. Szczegóły w tej sprawie w najbliższych dniach na stronie internetowej SNS pod adresem: http://sns-nartybiegowe.pl

Pętla pucharowa liczyła w oryginale 5 kilometrów. Ta w ramach Salomon Nordic Sunday będzie nieco krótsza – 4,6 km. Wycięty będzie tylko fragment noszący nazwę Unii Europejskiej. Biegaczy ścigających się w niedzielę czeka jednak mordercza Turbinka (ponad 500 metrów bardzo ciężkiego podbiegu), trudne technicznie Ucho Jacka, a także kolejny podbieg zwany Noworytą oraz szybki, choć pozbawiony większych zakrętów zjazd, noszący malowniczą nazwę Buczki.

To piąty bieg w ramach trzeciego sezonu zawodów Salomon Nordic Sunday. Przypomnijmy przy tej okazji, że aby liczyć się w końcowej klasyfikacji generalnej, należy zaliczyć co najmniej pięć biegów. W tegorocznym cyklu będzie ich ostatecznie siedem. Do tej pory rozegrano cztery, a kolejne dwa odbędą się 11 i 18 marca, także w Jakuszycach. Po mniejszej frekwencji podczas Biegu bez Granic i Biegu Gwarków, wielu zawodników, którzy chcą być w generalce, będzie musiało wystartować w niedzielę.

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Tradycyjnie zapisy do zawodów na stronie internetowej cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia i przypominają, że w sobotę oraz niedzielę opłata startowa jest wyższa.

W niedzielę 26 lutego biuro zawodów jest czynne od godz. 9.00 do 10.00 – wydawanie chipów. Dekoracja zawodników rozpocznie się o godz. 14.00. Przy odbiorze chipów każdy dostanie kartkę, której wypełnienie i wrzucenie do wskazanej urny upoważni do losowania cennych nagród, m.in. nart Salomon i pulsometru Sunnto.

Zapraszamy w niedzielę na trasę Pucharu Świata. Nie czujesz się pewnie, by wystartować, przyjdź chociaż pokibicować.

Źródło: H&S Media Consulting

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0