HomeImprezy outdoor

Weekend wrażeń w Tatrzańskiej Łomnicy. Finał Red Bull Zjazd na Krechę i Śnieżne Psy

Już w najbliższy weekend tuż za polską granicą w Tatrzańskiej Łomnicy odbędą się dwie wyjątkowe imprezy: 26 lutego finał polskiego ekstremalnego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę oraz przez cały weekend, 25 i 26 lutego, rodzinna impreza Śnieżne Psy. 

Impreza Red Bull Zjazd na krechę to święto wszystkich zapaleńców białego szaleństwa, którym nie wystarczy standardowe szusowanie. To masowy zjazd narciarzy i snowboardzistów, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga wielu zawodników. Zwycięzcą jest ten, kto pierwszy pojawi się na mecie. Aby to osiągnąć trzeba większość trasy zjechać „na krechę”.

Red Bull Zjazd na KrechęRed Bull Zjazd na Krechę

Ze względu na stabilne warunki narciarskie finał imprezy odbędzie się już po raz drugi w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji i weźmie w nim udział 300 zawodników wyłonionych w poprzednich eliminacjach w Krynicy, Szczyrku i Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Red Bull Zjazd na KrechęRed Bull Zjazd na Krechę

W eliminacjach zawodnicy byli podzieleni na 4 kategorie, narty, snowboard i płeć. W finale wszyscy startują jednocześnie, wygrywa pierwsza osoba na mecie. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 8.30 przy górnej stacji kolei gondolowej w Tatrzańskiej Łomnicy. Więcej informacji na stronie organizatorów www.redbull.pl

Oprócz zapaleńców ekstremalnych doznań, w najbliższy weekend w Tatrzańskiej Łomnicy również rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych, co roku odbywa się tam wyjątkowa impreza Śnieżne Psy, której bohaterami są najwierniejsi przyjaciele człowieka – psy.

Śnieżne PsyŚnieżne Psy

Oprócz psich zaprzęgów i pokazu szybkiej jazdy maszerów, w programie są również pokazy interwencji służby ratownictwa górskiego „W poszukiwaniu ofiar przysypanych lawiną”, jazda na nartach, snowtubing – czyli zjazd na specjalnej dętce, a także konkursy z nagrodami oraz zabawne animacje zarówno dla dzieci i dorosłych.

Impreza Śnieżne PsyImpreza Śnieżne Psy

Ciekawostką będzie również próba bicia rekordu w rzeźbie lodowej przez Mistrza Świata w tej dziedzinie, Zsolt M.Tóth. Każde dziecko, które na imprezę zabierze ze sobą pluszowego psa, otrzyma prezent. Impreza rusza w sobotę, przy dolnej stacji kolejki linowej w Tatrzańskiej Łomnicy o godzinie 10:00 i w niedzielę również o tej samej porze. Więcej informacji na www.vt.sk.

Źródło: Testa Communications

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0