HomeNowości z rynku

Ciekawostki outdoor – buty z wymienną podeszwą

Modularność i wymienność elementów, podzespołów czy akcesoriów jest od dawna wyraźną tendencją w sprzęcie outdoorowym. Dziś już nie zaskakuje, jednak niegdyś choćby pomysł Jeffa Lowe by zastosować wymienne elementy w czekanie był prawdziwym przełomem. Obecnie obserwujemy tendencje do stosowania elementów wymienialnych w coraz mniej oczywistych z tego punktu widzenia obszarach.

Twórcy okularów i gogli, tacy jak Vision Switch, zaprojektowali wymienne soczewki i szkła, podobnie postępują inni producenci. Zaskakującym i ciekawym przekładem realizacji tej tendencji jest produkt marki Korkers – markowe obuwie z wymienną podeszwą pasującą do całej gamy butów marki. Nazwany mianem OmniTrax Sole System, to prawdziwe podeszwy butów które można zmienić, gdy zajdzie potrzeba, w zależności od podejmowanych form aktywności i warunków zewnętrznych.

Buty Korkers z wymienną podeszwąButy Korkers z wymienną podeszwą

Wymienne podeszwy OmniTrax znacząco rozszerzyły ofertę produktową marki Korkers. Opcje obejmują gumy o wysokim współczynniku tarcia na szlaki o wspinaczkowym charakterze, odpowiednie do zastosowania w wilgotnym klimacie czy na skale. Niektóre podeszwy wyposażone są w kolce ze spiekanych węglików aby poprawić trakcję na lodzie lub mokrym, drzewnym czy gliniastym podłożu.

Najnowsze wzory w linii OmniTrax to buty zimowe wyposażone w podeszwy przystosowane do pracy na śniegu i lodzie. Buty zimowe sprzedawane są z dwoma parami podeszew, w tym zimowe SnowTrac Winter Rubber Lug i IceTrac Studded Rubber Lug.

Buty Korkers z wymienną podeszwąButy Korkers z wymienną podeszwą

Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma podeszwami stanowią 32 kolce z węglików zastosowane w podeszwie IceTrack. Połączenie wbudowanych klipsów z zapinką gumy na pięcie sprawia, że wymiana jest szybka i łatwa – bardzo przydatna cecha, w obliczu zmieniających się warunków na zimowych szlakach.

Poza zaskakującym rozwiązaniem z wymienną podeszwa Korkers w linii butów zimowych zastosował 200, 400 lub 600-gramowe ocieplenie z Thinsulate.

Buty zimowe Korkers są dostępne w cenie od 140 dolarów do 200 dolarów. 

Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0