HomeImprezy outdoor

VII zawody Polar Sport Skitour im. Basi German już w ten weekend!

W sobotę 3 marca o godz. 9 rozpoczną się zawody VII Polar Sport Skitour im. Basi German. Przez internetowy formularz zarejestrowało się już ponad 100 zawodników, pozostali zapiszą się w dniu zawodów. 

VII Polar Sport Skitour im. Basi German wystartują za stacji narciarskiej Mosorny Groń. Zawody należą do cyklu Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim 2012. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, na zawody przybędzie czołówka polskiej kadry w narciarstwie wysokogórskim.

Po raz pierwszy zawody rozegrane zostaną w sobotę, co daje możliwość stworzenia wieczornej imprezy po zawodach na wzór dużych eventów rozgrywanych w Alpach. W pensjonacie Zawojanka odbędzie się Ternua Party wraz z uroczystą ceremonią dekoracji zwycięzców oraz losowaniem nagród wśród wszystkich startujących. Pojawi się także Ola Dzik ze swoją prezentacją „Kobiety na ośmiotysięcznikach – Gaszerbrumy 2011”. O oprawę muzyczną podczas imprezy zadba zespół The Chilloud.

Wpisowe na zawody wynosi 80 zł, a w jego ramach każdy zawodnik ma zagwarantowany start, posiłek, T-shirt, drobne upominki, bierze udział w losowaniu nagród, uczestniczy w Ternua Party wraz z poczęstunkiem, noclegiem oraz śniadaniem. Cała kwota z wpisowego zostanie przeznaczona na rzecz Fundacji na Start im. Basi German. 

Koszulka zawodników VII Polar Sport Skitour im. Basi GermanKoszulka zawodników VII Polar Sport Skitour im. Basi German

Program zawodów:

  • 9.00 – zapisy na zawody, odbiór numerów startowych
  • 9.30 – odprawa organizatorów
  • 10.15 – zamknięcie listy startowej
  • 10.30 – prezentacja trasy
  • 11.00 – start zawodników we wszystkich kategoriach
  • 13.00 – 15.00 – posiłek
  • 15.30 – ogłoszenie wyników
  • 18.00 – ceremonia wręczenia pucharów dla zwycięzców wraz z losowaniem nagród (pensjonat Zawojanka)
  • 20.00 – Ternua Party wraz z noclegiem

Piękne zimowe widoki w otoczeniu Babiej Góry, doskonała zabawa, możliwość sprawdzenia swoich możliwości w pojedynku z najlepszymi skitourowcami i wspaniałe nagrody to główne powody, dla których należy wziąć udział w VII Polar Sport Skitour im. Basi German.

Więcej informacji o zawodach na stronie Polar Sport i na Facebooku

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0