HomeNowości z rynku

Wełniane rękawice marki Ortovox

Modna od kliku sezonów wełna zyskuje coraz szersze zastosowanie w rozwiązaniach izolacyjnych. Oprócz kolekcji kurtek i kamizelek, oferowanych przez Smartwool i Ortovox ten ostatni producent zastosował wełnianą izolację także w kolekcji rękawic i łapawic do freeride.

Zamiast zwrócić się po surowiec do dostawców z południowej półkuli, Ortovox podjął się współpracy ze Swisswool, grupą producentów wełny ulokowanych w kilku różnych, szwajcarskich dolinach alpejskich. W czasie wiosennego strzyżenia, hodowcy owiec dostarczają czystą wełnę do punktów skupu, podtrzymując tradycyjny, lokalny, szwajcarski typ produkcji jako konkurencyjny i rentowny biznes.

Specjalne strefy zastosowane w nowych rękawicach do freeride’u wypełniono izolacją o gęstości 120 g/m2 wełny (na dłoniach) oraz 150 lub 200 g/m2 na wierzchniej i tylnej części. Wełniana ocieplina zabezpieczona została przed wiatrem i deszczem za pomocą wiatro- i wodo- szczelnej tkaniny Toray Dermizax EV. Regulowane mankiety i paski w mankietach zapewniają dobre dopasowanie.

Ortovox, rękawice Freeride GlovesOrtovox, rękawice Freeride Gloves

Miękka wyściółka Merino umieszczona na wewnętrznej stronie rękawiczek serii Freeride podnosi ciepłotę i komfort w kontakcie ze skórą dłoni. Oddychająca membrana zapewnia, że ręce nie przegrzeją się i nie ulegną przepoceniu. Wnętrze dłoni wykonano ze skóry koziej, która zapewnia dodatkową przyczepność na chwytach kijków narciarskich.

Rękawice te były nominowane do nagrody ISPO Award w kategorii Outdoor – Accessories Apparel.

Z kolei łapawice z serii Freeride Mittens wykonano z oddzielnej rękawicy wewnętrznej i zewnętrznej, co daje swobodę korzystania z nich obu razem lub oddzielnie. Wewnętrzna rękawica z wełny jest wykonana z wykończonego w typie ripstop nylonu z podszewką z wełny merynosów. Rękawica zewnętrzna jest wykonana z wiatro- i wodo- szczelnego, oddychającego materiału Toray. Podobnie jak w klasycznych rękawicach, wnętrze dłoni wykonano ze skóry koziej dla lepszej przyczepności.

Ortovox, rękawice Freeride MittensOrtovox, rękawice Freeride Mittens


Rękawice pojawia się na rynku w przyszłym sezonie zimowym.

Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0