HomeRynek outdoor

Zwycięzcy Scandinavian Outdoor Award – Zima 2012/13

Ogłoszono zwycięzców nagrody Scandinavian Outdoor Award za produkty na sezon zimowy 2012/13. W lutym członkowie międzynarodowego jury spotkali się w austriackim Hintertux w celu przetestowania zgłoszonych do konkursu produktów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w lipcu podczas targów OutDoor 2012.

Konkurs SOA jest organizowany od 2006 roku przez stowarzyszenie Scandinavian Outdoor Group. Każdego sezonu do nagrody nominowanych jest ponad 20 produktów firm należących do stowarzyszenia. Spośród nich międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy prasy outdoorowej oraz specjalistów produktowych wyłania zwycięzców w kategorii ogólnej oraz za zrównoważony rozwój. Zanim jury podejmie decyzję, produkty są testowane w terenie pod względem funkcjonalności, jakości oraz projektu. 

Obrady i testy jury nagrody Scandinavian Outdoor Award w Hintertux (fot. Scandinavian Outdoor Award)Obrady i testy jury nagrody Scandinavian Outdoor Award w Hintertux (fot. Scandinavian Outdoor Award)


W tym roku poza nagrodą główna i za zrównoważony rozwój, jury przyznało także wyróżnienie.

Zwycięzcami Scandinavian Outdoor Award Winter 2012/13 zostali: 

  • SOA Overall Winner: Gaiter Trouser No. 1 marki Fjällräven
  • SOA Sustainability Award: Freke Trousers marki Klättermusen
  • SOA Jury’s Honorable Mention: Light Weight Baby Jumpsuit Eco marki Isbjörn of Sweden 

SOA Overall Winner: Gaiter Trouser No. 1 marki Fjällräven

Spodnie Gaiter Trouser No.1 wykonane są z materiału G-1000 oraz z wtórnie przetworzonego poliestru i organicznej bawełny. Niezwykle wytrzymały materiał przedłuża żywotność produktu, zaś naturalne i wtórnie przetworzone włókna wspierają odpowiedzialność ekologiczną. 

Fjällräven, spodnie Gaiter Trouser No. 1Fjällräven, spodnie Gaiter Trouser No. 1

Spodnie mają techniczną konstrukcję. Zamki nad kolanami umożliwiają przekształcenie długich spodni w szorty. Jednocześnie dolna część nogawki po odpięciu może stanowić ochraniacze przed mokrą trawą, ostrymi gałęziami czy nawet wężami. Tak stworzone ochraniacze mają ściągacz u góry. Spodnie są komfortowe, wytrzymały materiał jest przyjemny dla skóry.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=xEbA89MRaTA]

Spodnie Gaiter Trouser No. 1 mogą być wszechstronnie wykorzystywane od subarktycznego klimatu po przygody w tropikach. Doskonała wentylacja tkaniny jest dużą zaletą zwłaszcza podczas intensywnej aktywności, dodatkowo komfort termiczny można regulować za pomocą zamków po bokach na udach. Wodoodporny materiał chroni przed śniegiem i mżawką. 

Spodnie pochodzą z najnowszej serii Fjallraven Number Series i są doskonałym uzupełnieniem z kurtką Anorak No. 8. Podsumowując: spodnie na cztery pory roku, które wytrzymają cztery pokolenia.

SOA Sustainability Award: spodnie Freke Trousers marki Klättermusen

Spodnie Freke Trousers marki Klättermusen zostały zaprojektowane do użytkowania w ekstremalnych warunkach zimowych, na nartach, podczas wspinaczki lodowej i wypraw w góry. Stretchowa tkanina zapewnia komfort podczas ruchu, zaś kevlarowe wzmocnienia chronią materiał przed rozdarciem o kamienie, krawędzie nart czy zęby raków. Wbudowane ochraniacze wraz ze stalową obejmą pod but pozwolą na działanie w każdych warunkach. Wentylacja w spodniach została wzmocniona rozsuwanymi zamkami. Pomimo, iż spodnie są solidne i dosyć ciężkie nosi się je komfortowo i lekko.

Klättermusen, spodnie Freke TrousersKlättermusen, spodnie Freke Trousers

Klättermusen stosuje Eco-index, który pomaga klientom wybierać produkty o ograniczonym wpływie na środowisko naturalne. Eko-index zawiera około dziesięć kryteriów, w tym materiały, z których wykonany jest dany produkt, jego żywotność, materiały i poziom biodegradowalności.

Recyklingowy program marki Klättermusen pozwala na odzyskiwanie zużytych ubrań, co przekłada się otrzymanie z powrotem równowartości od 1 do 20 Euro. Poza udoskonaleniem swoich produktów pod względem ochrony środowiska marka przekazuje także 1% swoich rocznych obrotów na rzecz ekologicznych inicjatyw.

Nagroda Sustainability Award została w tym przypadku przyznana marce Klättermusen za opracowanie materiału zastosowanego w spodniach Freke Trousers – materiał jest wodoodporny pomimo, że nie użyto w nim PTFE oraz PFOA. 

SOA Jury’s Honorable Mention: kombinezon dla niemowląt Light Weight Baby Jumpsuit Eco marki Isbjörn of Sweden

Podstawową innowacją tego produktu jest połączenie „zielonego myślenia”, wysokiej jakości i komfortu w jednym produkcie. I produkt ten nie jest przeznaczony ani dla outdoorowych sportowców ani górskich bohaterów – lecz dla tych najmniejszych, dla naszych dzieci.

Isbjörn of Sweden, kombinezon dla niemowląt Light Weight Baby Jumpsuit EcoIsbjörn of Sweden, kombinezon dla niemowląt Light Weight Baby Jumpsuit Eco

Wiatroodporny, oddychający oraz wodoodporny kombinezon Light Weight Baby Jumpsuit Eco jest dobrze zaprojektowany i funkcjonalny. Regulowany kaptur chroni głowę dziecka przed wiatrem, zaś ocieplina zapewnia komfort termiczny przy minimalnej wadze. Kombinezon został również wyposażony w dodatkowe rękawice i skarpetki, dzięki czemu można go dopasować do zmieniającego się wzrostu dziecka. Zewnętrzny materiał został wyprodukowany z wtórnie przetworzonego poliestru, zaś ocieplina PrimaLoft Eco pochodzi z wtórnie przetworzonych butelek po wodzie. Wytrzymały materiał i elastyczne rozwiązania sprawiają, że kombinezon może być noszony przez jedno dziecko po drugim.

Więcej informacji o nagrodzie, zwycięzcach i nominowanych znajduje się na stronie: scandinavianoutdoorgroup.com oraz na Facebooku.

Źródło: Scandinavian Outdoor Group

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0