HomeImprezy outdoor

Akcja Bezpieczna Zima zakończona – podsumowanie

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w styczniu, lutym i marcu, odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna zima”, organizowanej przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na wybranych siedmiu najpopularniejszych stokach narciarskich ratownicy promowali bezpieczne zachowania zimą w górach i na stokach.

Ratownicy GOPR i TOPR zachęcali narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach, promowano także bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych. Organizowano pokazy akcji ratowniczych na stokach oraz naukę pierwszej pomocy. Celem prezentacji było uświadomienie narciarzom i snowboardzistom czym grozi nieodpowiednie wyposażenie na stoku (brak kasków, nie wyregulowane wiązania, itd.) oraz jakie zasady należy zachować, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników stoku. 

Bezpieczna zima 2012 - Szklarska PorębaBezpieczna zima 2012 – Szklarska Poręba

Nauka odbywała się w pozytywnej atmosferze poprzez zabawę. Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, również atrakcje przygotowane dla dzieci i ich rodziców cieszyły się dużym zainteresowaniem. Popularne były zwłaszcza edukacyjne konkursy, w których dzieci i rodzice mogli wygrać kaski, gogle, czapki, szaliki, maskotki oraz wiele innych upominków.

Łącznie rozdano dzieciom w konkursach 800 sztuk kasków i 400 sztuk gogli, które ufundowali wspólnie GOPR i Tauron Polska Energia. Wśród dodatkowych atrakcji był slalom narciarski Tauron Polska Energia, liczne upominki, zaś na stoisku Tauron odbywały się zabawy ruchowe i ćwiczenia, które miały przypominać o niezwykle ważnej rozgrzewce przed wyjściem na stok.

Bezpieczna zima 2012 - Szklarska PorębaBezpieczna zima 2012 – Szklarska Poręba

Na stoisku Mercedes-Benz natomiast odbywała się nauka zakładania łańcuchów na opony zimą, oraz pakowanie bagażu na podróż w samochodzie. Mercedes-Benz przygotował dodatkowe atrakcje – każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła 4Matic, mógł skorzystać z jazdy testowej samochodami nową Klasą M i GLK w towarzystwie instruktorów off-road’u. 

Kolejny partner akcji – GORE-TEX® zadbał o ochronę przed zimnem i wilgocią wypożyczając narciarzom i snowboardzistom rękawice. Każdy chętny mógł wypożyczyć rękawice na cały dzień lub weekend. 

Bezpieczna zima 2012 - Szklarska PorębaBezpieczna zima 2012 – Szklarska Poręba

Podczas akcji obecni byli także lekarze z Kliniki św. Łukasza – partnera medycznego GOPR, którzy udzielali bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących zapobieganiu urazom narciarskim na stoku.

Ponad to na stronie akcji (www.bezpieczna-zima.pl) można znaleźć wiele przydatnych informacji, w tym: Dekalog Narciarski Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, podstawowe kwestie dotyczące lawin i zagrożenia lawinowego, czy jakich zasad należy przestrzegać żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Źródło: Bezpieczna Zima

Patronem medialnym akcji jest 4outdoor.pl.

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0